Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Dulux foltálló festékhez...

Dulux foltálló festékhez szabad vizet önteni?

Figyelt kérdés

Az van rá írva NE! és kivan emelve. Attól félek ha adunk hozzá vizet akkor elveszti azt a hatását amitől foltálló plusz mosható stb stb.

Valaki aki használta vagy festő az leírná a tapasztalatot?


2019. aug. 17. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyártó utasítását felülbíráló válaszra vársz?
2019. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen mert brutál sűrű és lehetetlen kenni. Adtunk hozzá vizet még így is eldolgozhatatlan. Ráadásul foltos is.
2019. aug. 17. 12:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát én az egész lakást duluxszal festettem, valóban sűrű, de simán fel tudtam vinni, pedig az volt kb a második alkalom, hogy falat festettem. Ha az van ráírva hogy ne higítsd akkor azon szerintem sok gondolkozni való nincs. De ha már öntöttél bele vizet, akkor már úgyis tökmindegy.
2019. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mosható festékek mind sűrűbbek, a Platinum ugyanilyen.

Egyrétegűnek írja, de nekem mindig két réteg kellett a foltosság elkerülésére. Vízzel nem lehet hígítani, mert csíkos lesz. Használat előtt fel kell keverni, főleg a régóta raktáron lévőket.

2019. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A legjobb hogy egyáltalán nem elég a festék. Pedig jópár négyzetméterrel kevesebb a szoba mint a festék.
2019. aug. 17. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Most festesz először? A ráírt mennyiség mindig egy rétegre vonatkozik és még akkor is nagyon túlzó becslés.

A Platinum egyébként sokkal jobb, a Duluxot pl kikezdi a Szavó is és kifakítja a színét. Ha penészgondotok van, a Dulux rossz választás, ráadásul a Platinumból van 1 literes kiszerelés, a Duluxból 2.5L a legkisebb.

2019. aug. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó minőségű henger kell hozzá, ez a titka.

Ecsettel meg ilyen gagyi teszkós 200 forintos hengerrel nem is lehet normálisan felhordani.

Több ezer négyzetmétert festettem már Dulux-al, soha nem volt probléma a felhordással.

2019. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van aki egy kis vizet tesz hozza de nem szabad mert valtozik a festek osszetetele es lehet nem lesz moshato ha higitod.

Keverd fel jol, vegyel normalis festohengert es mehet a festes.

En kulfoldon festek es itt senki sem higitja a festekeket pedig eleg suruek.

Az mondom hogy elso soron higithatsz rajta egy keveset de amit behigitasz azt hasznald is el. Masodik soron pedig ne higits semmit.

2019. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad, dobhatod ki a kukába. Dulux pedig az egyik legjobb festék, ha nem tudsz vele festeni akkor hívj festőt.
2019. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!