Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha veszek egy új gázkonvektort...

Ha veszek egy új gázkonvektort akkor én is beszerelhetem vagy csak gázszerelő? Ha kéményseprő ellenőrzi a berendezést az elég?

Figyelt kérdés
A gázszerelő munkadíja több lenne mint 2 gázkonvektor ára...

2019. szept. 6. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Gázszerelői szaktudás nélkül nem tudod megcsinálni. Szabálytalan, és balesetveszélyes lehet. Árammal, és gázzal nem érdemes játszani, életveszélyes lehet. Egy kéményseprő nem fogja annyira alaposan átvizsgálni.
2019. szept. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Most azt kellene írnom, hogy ne kockáztass, de most veszek egy új gáztűzhelyet és nem fogok gázszerelőt hívni. Nehogy már, elkér 15-16E-t és miért? Beteker egy hollandit. Ne már. Azt tudd, ha magad csinálod bukod a garanciát. Én is, de nem érdekel.
2019. szept. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Nem csak a garanciát bukod el, de ha as Gázművek rájön, kikapcsolják nálad a gázt. Arról nem is beszélve, hogy ha nem szakember szereli be, fel is robbanhat a kazánod. Ezzel nem érdemes játszani.
2019. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 alletta ***** válasza:
45%
radiátort, gáztűzhelyt gázszerelővel szereltettünk/cseréltettünk le. fel sem merült, hogy mi "barkácsoljunk". gáz, villany nem játék! kéményseprő nem szakember.
2019. szept. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Valóban nem nagy munka ez.Egy vasiparban jártas,könnyedén megcsinálja,különösebb szerszámzat sem kell hozzá.

Ez esetben bukik a garancia.

A kéményseprőnek ehhez semmi köze .

A gázosok akkor jönnének rá a cserére,ha tüzetes ellenőrzést csinálnának,és hoznák magukkal a rég leadott terv rajzot.

Azon vannak feltüntetve a felszerel készülékek .

Ilyenre már náluk sincs kapacitás .

A tulajtól szokták kérni,aki szintén nem szokta találni .

Az ilyen ellenőrzés talán már nem is létezik

Óra cserénél szoktak körbe nézni,ha gázfogyasztást jelez az óra .

Az előfordulhat,hogy új készülék sem jól van beszabályozva,és mégis szerelő kell.

Természeten olyan szerelő rakhatja fel,akinek erre van jogosultsága is .

2019. szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Garanciát valóban bukod, de ilyen munkához én sem hívnék épület gépészt, mert építőipari szakemberként tudom, hogy többe kerül a kiszállás és az alkalmazottak rezsije, mint maga a "szakmunka" amit elvégez. Gázos sem csinál mást, mint meghúzza a hollandert, és ha nem felejtette kint a kocsiban az 1000 forintos szivárgás jelző indikátor spray-t, akkor még grátiszba rá is fúj egy keveset.


Nem tudom miért pontozták le azt aki a gáztűzhelyt írta. Nos ha valakinek van otthon egy mezei vízpumpa fogója, netán egy 32-es villáskulcsa, akkor mi a francnak fizetne 20 ezret ha nem érdekli a garancia?

Pontosan ugyan azt a munkafolyamatot végzi el, mint a 70 éves Marika néni aki 50+ éve három havonta letekeri az üres PB gázpalackról a hollandert, elbattyog egy teliért és ha hazaért visszatekeri rá a hollandert. Vagy hívjon ő is 10-15 ezerért egy gázost 3 havonta, hogy kicserélje neki a palackot?

Vannak dolgok, amik tényleg szakértelmet igényelnek, de egy hollander meghúzást én még rá mernék bízni magamra.

2019. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!