Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Födèm szigetelèa, hogyan?

Födèm szigetelèa, hogyan?

Figyelt kérdés

Vettem kőzetgyapot szigetelèst, 10 ès 15 centist. Elkezdtem a munkát, mintha "parkettát" raknèk. Raktam alá ÈPÍTÈSI FÓLIÁT!!! ès a szigetelő anyagot kötèsbe raktam ( hosszába, tetejère keresztbe). Rakjak a tetejère is fóliát, kilyukasztva? Szüksèges? A födèmre a kinti raktárból tudunk felmászni, ahol azèrt szoktunk tartózkodni, káros a porzása ennek?


Ha lefóliázom, ha ne adj isten párás vagy vizes lesz nem tud annyira kiszellőzni. Ha meg nem, akkor könnyebben tud egy "beázás" kárt tenni.


Mit javasoltok, szüksèges a hideg oldalra fólia lyukasztva, vagy sem?



2019. szept. 12. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Nem lyukasztva, perforálva. Páraáteresztő fólia, kell igen.

Kárt tesz az anyagban a por és a beázás is, ettől védi a felső fólia. A párát átengedi, azt belülről kifelé nyomja a meleg.

2019. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Legjobb az ha alul felül légmentesen be van zárva a szigetelő anyag magától nem párásodik csak ami bejut azt kell kiszellőztetni.Könnyűszerkezetes épületeknél kívül belül fóliáztuk nem pára áteresztő fóliával,mondjuk értelme sem lenne hiszen kívül meg nikecel jön az meg aztán semmit nem enged át mivel még a hézagokat is ki púrhabozzuk.Ha nincs mód tökéletes légmentes zárásra a pára áteresztő fólia jó megoldás lehet ,de amikor leraktad biztos köhécseltél és az nem véletlen igen káros az egészségre .
2019. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!