Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyezet/padlás hőszigetelésé...

Mennyezet/padlás hőszigetelését hogyan kéne megoldanom?

Figyelt kérdés

Van egy betonfödémes kő házam.

A padlástérbe leraktam 10cm kőzetgyapotot, fölé és alá raktam páraÁTERESZTŐ fóliát, nem tapasztalható sehol sem lecsapódás.


Sokan tanácsolják a belső hőszigetelést, gyakorlati tapasztalat után, míg mások hülyeségnek tartják, én meg már nem tudom kinek higgyek.


Mit kéne csinálnom?


1, Tegyek le még 10cm kőzetgyapotot a padlásra.

Ez tűnik a legszakszerűbbnek és a legegyszerűbbnek.

Egyedüli "gond" hogy a tetőszerkezet miatt nem lehet telibe lerakni a kőzetgyapotot, de mint mondtam, nem tapasztalható lecsapódás.


2, A sokak álltal javasolt álmennyezet, fölé kőzetgyapot megoldás. Itt már bajban vagyok, mert ha a gipszkarton fölé teszek páraZÁRÓ fóliát, az megvédi a szigetelőanyagot, csak be is bezárja a párát a lakótérbe, ha nem rakok akkor megint felmerül a páralecsapódás.

Előnye lenne hogy még csökkentené a belmagasságot is = kisebb fűtendő légtér.

Itt további két lehetőség van:


A, Hagyom a padláson a szigetelést és megcsinálom belülről is.

B, Leszedem és csak belülről lesz szigetelve.


Az oldalfalakat is jó lenne, mivel télen 5-8 fokosak.

Csak ugye itt is fent áll a páralecsapódás kérdése, kell-e fólia vagy sem. Illetve a konyhába nem is csinálhatom meg, mert akkor faszán megfagyna a vízvezeték a falban, mivel már belülről nem lenne melegítve...


Nem beszélve arról hogy a most divatos lett ásványi szigetelőlapokat (Ytong) már belső szigetelésre ajánlják, de az egyik oldalon a vásárlói kérdések többségére (páralecsapódással kapcsolatban) az volt a válasz hogy "nem tudnak rá garanciát vállalni hogy nem lesz"...


Várom és köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!



2019. márc. 31. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A kőzetgyapot alá nem kellett volna páraáteresztő fólia, ha már bejutott egy kis nedvesség, hadd nyomja át magát a szigetelésen a padlástérbe, ne a szerkezetben álljon meg. Ha akarsz álmennyezetet, akkor kell a tökéletes párazárás, mert ha a puffertérben csapódik le a nedvesség, akkor hamar gondot fog okozni. Csakis felső oldalon növeld a szigetelés vastagságát, ha műszakilag megoldható ez a legjobb megoldás, minden más csak ezután jöhet szóba. Amúgy a vasbeton jó párafékező, tehát neked így valószínűleg működni fog a dolog.


Homlokzati falat belső oldalon szigetelni TILOS! Életveszélyes. Annál az is jobb megoldás, ha hagyod szigeteletlenül, max. az ablakokat cseréld le.


A kérdéseidre még egyszer:

1. Igen, Egyszerű, nagyszerű, ne bonyolísd az életed, általában az a jó megoldás.

2. A vasbeton már így sem sok párát ereszt át, ha áteresztené, már látnád a gondokat. De az álmennyezet szigetelésével elvesztenél egy nagyon értékes hőtároló tömeget. Ne tedd ,ha nem muszáj.

A-B. Nem, hagyd fent a szigetelést. Ha nagyon szeretnél álmennyezetet, akkor azt egy párazáró fóliával csináld meg, szigetelés nélkül. Lesz egy köztes hőmérsékletű puffertér, ez működhet jól.

2019. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dave092 ***** válasza:

Kiegészíteném illetve pontosítanám az első válaszolót:


Igen a kőzetgyapot alá a vb. födémre nem kellett volna párazáró, na de ez talán még nem akkora gond. Viszont az, hogy a hőszigetelés fölé is raksz az már annál inkább. Tegyük rendbe a dolgokat kicsit lebutítva és ha az elvet érted tudsz tovább ezzel gondolkodni.


Küldetés: A lakótérből meginduló pára és annak lecsapódásától védeni a vb. födémen lévő szálas hőszigetelésed. Na most a vasbeton már eleve jó párazáró, te raktál pluszban párazárót a hőszigetelés alá, ez a kettő már így nagyon tudja a dolgát de még így is feltételezni kell, hogy kevesebb de valamennyi pára még ezeken is átjut. A hőszigetelésen átmennie szinte nem ügy neki viszont a hőszigetelésed fölött lévő párazáróval azt a picit ami elküzdötte magát idáig megtorpantod és mivel már hőszigetelés külső hideg oldalán jár így fogja magát és lecsapódik. EZÉRT SZÁLAS HŐSZIGETELÉS HIDEG OLDALÁRA NEM TESZÜNK PÁRAZÁRÓ FÓLIÁT! Ide mindig páraáteresztő kell ami védi a padlástérben felmerülő esetleges nedvességtől meg minden szartól de átengedi a továbbhaladni kívánó párát. Azzal hogy te tettél kívülre is párazárót, a belső oldalon nem biztos, hogy fogsz észlelni a lecsapódásból bármit (legalábbis egyelőre) mivel vb. födémed van, ha fa födémed lenne az már akár életveszélyes is lehetne..


Másik dolog: hőszigetelni nem összevissza kell, hanem törekedni a folytonosságra. Megszakításmentesen becsomagolni a házat. Most az egy dolog hogy még nincs az oldalfalakon hőszigetelés viszont ha egyszer lesz azt össze kell "kötni" a padlásszigeteléssel. Ami ugye a koszorú felett esedékes. Ha te most nekiállnál belülről szigetelni a mennyezetet pluszban az az mellett, ahogy írta az első kommentelő, elvesztesz egy hőtároló tömeg felületet, másrészt értelmetlen hiszen belül csak a falak belső síkjáig tud menni a hőszig. így a falakon még megy tovább a hő a koszorú irányában. Szóval maradj a padlástéri hőszigetelésnél. :)


Beltéri fal hőszigetelés azért nem ilyen nyilvánvaló, hogy életveszélyes, csak azt már méretezni kell páradiffúzius szempontból. Vannak helyzetek ahol elkerülhetetlen, pl. műemléki épületnél ahol meg kell tartani a homlokzatot stb.

2019. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dave092 ***** válasza:
ja még annyit ahhoz, hogy a mostani helyzetben a felülről párazárózott esetlegesen vizesedő hőszigetelésed hőszigetelő képessége romlik a nedvesség hatására. Később ez vezethet problémákhoz pár év múlva ha így marad.
2019. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dave, a külső oldalra a kérdező és én is páraáteresztőt mondtunk.


Műemléknél meg számolni lehet, de általában kisebb probléma fűteni, mint a szigetelést megoldani. Na de ez külön téma, ne itt tárgyaljuk.


1.voltam.

2019. ápr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy látom félreértés van, még egyszer írom hogy a jelenlegi szigetelésem fölé és alá páraÁTERESZTŐ fóliát raktam, nem zárót!
2019. ápr. 1. 11:58
 6/6 Dave092 ***** válasza:
jaja elnéztem, úgy más :)
2019. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!