Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyit fogyaszt egy kb.6KW-os...

Mennyit fogyaszt egy kb.6KW-os elektromos kazán?

Figyelt kérdés
Kérem hogy olyan írjon, aki elsődlegesen tapasztalta, vagy pontosan tudja, hogy ezen modern kazánoknak mennyi fogyasztása pl. a régi típusú FÉG gázkazánhoz képest.

2019. szept. 17. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
kb 6kw-ot
2019. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kb. 80 nm.-es házat fűtene és a jelenlegi szétégett C24-és gázkazánt váltaná le, ami a télen nagyon sokat fogyasztott. Havi 40 ezer forintot.
2019. szept. 17. 14:29
 3/14 anonim ***** válasza:

40.000 Ft gáz az 333 m3.

Ha mostani gázkazánok fogyasztását nézzük 1 m3 gáz 10kw energiát állít elő, azaz havi 3330kw energia kell a fűtéshez. Az elektromos kazán 1kw energiából 1kw hőt állít elő ami havi szinten 140.000 Ft villanyszámla, H tarifával 70.000

Azt nem tudom, hogy mennyi a különbség a 2 gázkazán között, de egy modernel számítva is látod mekkora a különbség a gáz-villany között,csak napelemmel éri meg

2019. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt magyarázd meg, hogy hogyan lesz elég a 6kW-os kazán.
2019. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4 sehogy.
2019. szept. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha korábban hazaérve a 16 fokos házba bekapcsoltad a 24 kW teljesítményű kazánodat 2 óra hosszára, ami vacsorára és fürdésre feltolta 22 fokra a hőmérsékletet a maga 70 fokos előremenőjével és ezért fizettél 40 ezer forintot,

akkor elektromos 6 kW-os kazánnal ugyanez - 70 fokos előremenő helyett 45 fokos előremenő lesz, és a levegő 16 fokosból felmegy 18 fokra fürdésig. És ha a fürdő vizet is ezzel melegíted, fizetsz majd 80 ezret.

2019. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És kell neki minimum egy 25 de inkább 32 Amperos fázis még a ház hálózatán kívűl. Kisebb szobákat megérheti villanyal fűteni,de akkor is inkább az infrapanelben gondolkodnék,de 80m2-t csak max ha légmentesen le van szigetelve,
2019. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés. De azért megosztom a saját tapasztalataimat.


Most jött meg az E.ON-tól az elszámoló számla egy teljes évre. Vagyis az első olyan évre, ahol minden áramról megy.


Egy 41m2-es lakás fűtését végzi egy 6kw-os elektromos kazán. A téli hónapokban gyakorlatilag a teljes lakásban 21-22c fok van.

Emellett áramról megy minden. A tűzhely ami rengeteget van használva nem csak főzésre, de sütésre is, és a meleg víz is. Na és mindenféle kütyük, amik közül néhány éjjel nappal megy.


Nem tudom hogy ebből mennyi csak a kazán fogyasztása, de a teljes éves villanyszámlám 303.098 Ft-.


Hogy sok-e?

Előtte a konvektorral a téli hónapban volt 35-40ezres számla csak a fűtés. erre jött még a villanyszámla. Szeptemberben már ment a fűtés, márciusban még ment a fűtés. Nyilván, nem elejétől a végéig volt 40ezer, de ha számolok egy 28ezres átlaggal, az hellyel közzel megállja a helyét.

Nem beszélve arról, hogy messze nem volt a teljes lakásban még csak 20c fok közelében sem!

Mindent összevetve, meglehet, hogy valamivel talán drágább az elektromos kazán, de még ha így is van, nem számottevően.

Viszont sokkal hatékonyabb. Tehát összességében jobban megéri. Szerintem legalábbis.

Én nem bántam meg az átállást.


A 80m2-ree viszont a 6kw tényleg kicsi lesz.

2021. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"41m2-es lakás fűtését végzi egy 6kw-os"

"80 nm.-es házat fűtene"

A kettő között több mint kétszeres a különbség

Terület és ház vs lakás.

Ami neked átlag ~25ezer az neki lazán lehet átlag 70-80.

2021. márc. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én csak elmondtam a saját tapasztalataimat. Azt is elmondtam, hogy a 80m2-re a 6kw kevés lesz.

A végső következtetést a kérdező majd levonja.


Amúgy ez egy hőenergetikai szempontból nagyon gyenge lakás. Földszinti, északi fallal, tehát egyik oldalon szomszédok nélküli lakás. Ha kerül majd kívülre hőszigetelés, és a pince mennyezetek is le lesznek szigetelve, jóval kevesebb lesz a számla is.

2021. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!