Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos fűtés mennyit...

Elektromos fűtés mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés
Adott egy 100 m2-es családi ház. Azon belül van egy 4méter hosszú 1,5 méter széles 3 méter magas folyosó. A házban gázkonvektorok vannak, melyeket idővel korszerűsítünk majd gázkazánra, de ez majd csak több év múlva esedékes. Kérdésem a folyosó fűtésére tudtok valami jó módszert? Én ezeket a modern fűtő paneleket nézegettem, vagy elektromos radiátorokat. Mennyi lehet ezeknek a havi fogyasztása? Még egy konvektor beszerelése nem megoldható, mert a folyosó minden fala másik szobába vezet, így nincs lehetőség a szellőzőt kivezetni, max a plafonon, de az nagy bontással, és költségekkel járna.
2016. dec. 15. 16:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

"Mennyi lehet ezeknek a havi fogyasztása?"


Magad is ki tudod számolni. 1kWh~40Ft ami annyit jelent,hogy egy 1kW(1000W)készülék kb 40Ft ot eszik meg óránként.Tehát ha egy ilyen teljesítményű fűtőkészülék-ha 0-24 üzemben-megy 1 hónapon keresztül az ~28000Ft.

Amennyiben a szobaajtókat folyamatosan csukva tartjákok,önmagában(egy valójában nem használt) folyosó fűtésének sok értelmét nincs.

2016. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Bár csak ne lenne használva a folyosó, de a bejárati ajtónk közvetlenül a folyosóra nyílik, és a folyosón keresztül tudunk eljutni mindenhova. Balra a konyha/étkező, jobbra elöl háló, jobbra hátul nappali, szembe fürdő és wc. Minden ajtó zárva van, de szabály szerűen kiszívja a meleget a helységekből a fűtetlen folyosó, főként hogy közvetlenül a bejárati ajtó van az elején. Mikor a szobákba van 20-22 fok a folyosón van 10-12 fok. Beltéri fa szobaajtó ugye nem arról híres hogy tökéletesen szigetel.
2016. dec. 15. 16:49
 3/15 Duenna ***** válasza:

Nehéz kérdés. Próbálj itt tájékozódni:


[link]

2016. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

egy elektromos konvektoron van hőfokszabályzó és teljesítményileg meghatározott területet tud fűteni. Mivel minden mást fűtötök, itt csak kis pótlás kell.

[link] [link]

2016. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az a baj a folyamatos villamos fűtés,így is-úgy-is sajnos k..va drága lesz.Átmenetileg akkor még egy Siestával is sokkal olcsóbban jössz ki.Én a melléképület-műhelyben is ezt használom.Napi ~8óra 1 fokozaton kb 9-10 napig elég egy palack(~3600Ft).
2016. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Hát próba cseresznye, én rendeltem egyet. a neten rengeteget keresgéltem, és olvasgattam, találtam egy kalkulátort is, ahol a folyosó méreteit megadva, kidobta hány wattos panel szükséges. Én egy 1500W-os ADAX VP11 VP1115 KT panelt rendeltem 36900ft-ért ingyenes kiszállítással, 5 év garival. Erről a panelről olvastam a legtöbb pozitívumot. Én úgy gondoltam, hogy ma veszek hozzá egy fogyasztásmérőt is, egy jobb minőséget, és az elejétől fogva azzal fogom használni, így halál pontosan fogom tudni a fogyasztását. Ha ne adj Isten kijönne havi 6-8000ft-ból akkor komolyabban elgondolkozok a komplett ház fűtés cseréjéről, mert a mostani gázkonvektorok közel 60000ft-os gázszámlát csinálnak a 140 m2-es házba. Tudom jobb lenne egy korszerű gázkazán+radiátor, de az közel 1 Milliós kiadás, annyit meg nem szánnék rá pluszba a szigetelésen kívül, ami tavasszal esedékes.
2016. dec. 16. 08:44
 7/15 anonim ***** válasza:
Laktam én is régebben ilyen típusú lakásban. Én is próbáltam villannyal felfűteni a folyosót, de a villanyszámla elrémisztett. Utána azt a módszert alkalmaztam, hogy a konvektorral fűtött helyiségek folyosóra nyíló ajtajait nem zártam be (csak a gyerek csukta magára az ajtót) és így tulajdonképpen gázzal, fűtöttem fel a folyosót. Sokkal kedvezőbb ez a módszer anyagilag, mint elektromosan fűteni a folyosót!
2016. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szia.mi elektromos panelekkel fűtünk 40m2 házat 18-20 fok van napi (a mostani mínuszok miatt) 35-40 kwh.tehát nem olcsó,de kényelmes.
2016. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Előző vagyok.annyit szeretnék még hozzáfűzni hogy nem fogyaszt óránként 1kwh-ot.mert termosztátos ha felfűtött akkor ki-be kapcsol és csak másodpercekig működik.úgyírják hogy 0 fokos kinti hőmérsékletnél 6-8 órát működik a panel.de most sajnos -10 fok is van így az enyém megy 10 órát is.
2016. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ha ne adj Isten kijönne havi 6-8000ft-ból "


Nem akarok ünneprontó lenni,de nem fog.

Tényleg szép csili-vili cucc,de a fizikát sajnos

nem lehet +b..ni,1500W az bizony 1500W vagy forintosítva 60Ft/óra.Jó persze termosztátos cucc,nyílván nem fog 0-24 üzemben menni,de ha csak napi ~ 8órás fogyasztást produkál az akkor is havi 15 rongy. :-( Az első vilanyszámla után azért írj majd egy visszajelzést. Sok sikert.

2016. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!