Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szeretnèm a konvektoros gázt...

Szeretnèm a konvektoros gázt cirkó-ra cserélni milyen engedélyek kellenek? Azt nekem kell kérni?

Figyelt kérdés

Cirkó gáz

Enfedélyek


2019. szept. 29. 15:23
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
Keresel egy gázszerelő vállalkozót. Ő majd szerez vagy ajánl valakit aki a tervet elkészíti. Aztán a többi teendőt ha normális a gázszerelő akkor mindent elintéz neked cakk pakk. Max a kéményátvételt és a kazán hivatalos beüzemeltetését intézed te .
2019. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gáz cirkók már csak kondenzációsok lehetnek .Ezeknek saját égéstermék (kéményük) kivezetésük van .Ehhez nem kell kéményseprői engedély .A gáz.tev készitő fogja átvenni,ahogy az egész szerelést is.A szolgáltatók ebből már ki vannak hagyva.

Már számtalanszor le írtam itt,úgy látszik nem elégszer .

2019. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Mint ahogy én is leírtam számtalanszor hogy át kell vetetni a kéményt a katasztrófavédelemmel. Nem tudom miért kell kétségbevonni már sokadszor mikor nem túl rég csináltattam. Az egész átalakításra úgy lett meg a végső engedély hogy egybe volt minden papír. Gázterv, érintésvédelem . Gázszerelö igazolása a munkaról. A készülék hivatalos beüzemeléséről papír. És persze a katasztrófavédelem papírja a kéményátvételről. Pedig csak oldalra lett kiállva egy métert. Kaptam róla papírt és ragasztottak rá egy cimkét a kéményseprők. Nem tudom országon belül más más szabályok vannak hogy ennyire hihetetlen ez a kéményátvétel? Haverom most csináltatott komoly átalakítást. Kondenzációs kazán saját kéménnyel. Érdekes neki is át kellett vetetni a katasztrófavédelemmel. Egy hónapja történt.
2019. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Egyébként ezt a gázszolgáltató kihagyást se értem. A gázterv készítő a gázművekhez küldte be a tervet. Ott hagyták jóvá és küldték azt vissza a tervezőnek. Aki utána átadta nekem . Majd odaadtam a szerelőnek és kezdődhetett a munka. A végén jött egy ember a gázművektől átvette az egészet. Pár hét és megvolt a végleges átvételi papír.
2019. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
Elképzelhető hogy megyénként más a szabályozás? Bács megyéről van szó
2019. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vállalkozókat szeretném kihagyni mert nagyon drágák de ismerős gázszerelők megcsinálnák olcsobban csak kerdés mennyire kell papirok a bekötésről??
2019. okt. 13. 15:39
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
Mennyire? Nagyon. Ha véletlen visszahozzák a kéményellenőrzést és kérik a gázterveket vagy a kémény engedélyt mit fogsz adni nekik? A kazánra persze garanciád se lesz.
2019. okt. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden engedélyt beszerzek csak a vállalkozok szoktak tanusitványt vagy mit adni hogy ők kötotték be és azt kéri e gázszolgáltató átvételkor??
2019. okt. 14. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!