Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kádbontás közben törmelék...

Kádbontás közben törmelék ment a lefolyóba (4-5 cm átmérőjű), a betonalap alá. Megoldható a probléma bontás nélkül?

Figyelt kérdés
Háztartási sósavra gondoltam, az esetleg pár nap alatt málaszthatja annyira a sittet, hogy az akadálymentesen folyhasson tovább? Egyéb ötlet?

2019. okt. 7. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
A sitten kívül még mit marhat szét a sósav? Megmarad egyáltalán a sitt fölött, hogy hasson, vagy túlfolyik és nem végzi el a tőled várt dolgát?
2019. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Sósav jó lehet, más erősebb vegyszer úgysincs ami szétmarná a sittet és kapható a boltban.
2019. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KZ67 ***** válasza:
72%

Attól függ, miből vannak a csövek (és azok toldása!).

Nálunk is mentek bele (4 éve) 2...4 cm, nem lett gond belőle,

feltehetően lefolyt (50 mm csőben).

A szomszéd savazott, amikor dugulás volt, a kettővel alattuk

lakó ázott be tőle, ott lukad ki (pontosabban ment szét a tömítésnél) a cső.

2019. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez az!

Éppen arra figyelmeztettelek én is, amiről tényként (én csak feltételeztem) a 3. válaszoló írt! Óvatosan a savazással. Amíg a kád a helyén van, addig a szűrője felfogja a nagyobb szennyeződést, de amikor a kád ki van emelve a helyéről és meg van bontva az elvezető cső, akkor be kell tömni az elfolyót ronggyal, szivaccsal, hogy ne menjen bele nagy darabú szemét. Ez nálatok elmaradt.

2019. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Én biztos, hogy nem savaznék. Tegyük fel, hogy sikerül a manőver, ée elmarja a meszet, s csak a homok marad. A homokot az 1%-os lejtőn a víz a büdös életbe nem fogja lesodorni, az ott marad az idők végezetéig, és örök dugulási veszélyforrás lesz. Megakad benne a vízzel lefolyó szöszmösz, egyre gyűlik, hízik, míg el nem tömi a csövet teljesen.
2019. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!