Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet egy fal domború?

Hogy lehet egy fal domború?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást, ahol az egyik közfal mindkét irányban kidomborodik, de nagyon durván. Mitől lehet ez?
2019. okt. 9. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szarul van levakolva, vagy a simán csak fel van púposodva a vakolás.

Megkopogtatod és ki is derül miről van szó.

2019. okt. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Víz helyett bort ivott a kőműves. Komolyan gondoltam, nem viccelni akartam.

Ha betonpanelról van szó, akkor hamar kivették a panelt a formából és egyenetlen talajra fektették, habár ennek kicsi a valószínűsége. Mivel közfalról van szó, így bizonyára téglafal, tehát "görbén látott" a kőműves. Vásárlás előtt ez nem tűnt fel? Segíteni csak úgy tudsz rajta, ha lerombolod és újrafalazod.

2019. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Téglalakás, az említett fal is tégla. Mikor megvettük, nem láttuk, mert szekrény állt a fal előtt, de ha láttuk volna, is megvesszük, mert pont abban a házban van, ahol lakni akarunk.

Megnézte egy festő, és azt mondta, amit az első válaszoló, hogy a vakolat púposodott fel. Lekapartuk a vakolatot egy darabon, a téglafal egyenes alatta.

2019. okt. 9. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Marad, amit javasoltam: lerombolod és újrafalazod, vagy hagyod. Esetleg Te is bútort állítasz eléje. Minden esetre, az eladótok piszok ember! Kérhetnétek vissza az árból...
2019. okt. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Laikusként, én még arra is gondolnék, hogy ott vizes a fal, és ledobta a vakolatot magáról, bár elvileg a hálós megoldásnál szokott ilyen lenni. Tényleg meg kell kopogtatni, ha üreges hangú, akkor amit mondtam.
2019. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!