Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan egyenesithetnem ki a...

Hogyan egyenesithetnem ki a serpenyöm aljat? (Kicsit domboru. )

Figyelt kérdés

Kis serpenyö, a közepen van egy "dudor", igy ott mindig kicsit odaeg az etel. Ki lehet valahogy egyenesiteni? Gumikalapaccsal parszor raütni, vagy ilyesmi?

Köszi!


2013. jún. 29. 15:26
 1/7 gomzoli ***** válasza:
Még ha sikerülni is fog kilapítani, a következő sütögetéskor újra domborúvá fog válni. Tipikus ismertetőjele az olcsó, vékony alulemezből készült serpenyőknek. A hőtágulás miatt deformálódik el.
2013. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külföldön vagyok, hasznalt boltban vettem 4 euroert, mert kellett. De akkor legközelebb inkabb raszanok egy kicsit több penzt...:)
2013. jún. 29. 15:30
 3/7 gomzoli ***** válasza:

Én is külföldről írok :-)

Tudom ajánlani a Tefal serpenyőket, még a legolcsóbb 12-15 Eurós modelljei is összehasonlíthatatlanul jobbak annál, ami a kezedben volt!

2013. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
Ötvösként csináltunk ilyen feladatokat, hogy hogyan lehet kikalapálni egy megdomborodott lemezt. Sima házi eszközökkel tulképp sehogy. A gond ilyenkor hogy a domború részen kitágult az anyag és el is vékonyodott, pont azért domború mert ott kinyúlt. Ha visszaütnéd kalapáccsal simán csak áthorpadna átpattanna a másik oldalára. De gumikalapács nem is lenne jó mert az túl rugalmas hozzá. Fakalapács átüthetné a túloldalára, ennyit tudna. A megoldás az lenne hogy az egész serpenyő aljat át kellene végig kalapálni, spec fém kalapáccsal, de úgy hogy a kinyúlt anyag visszatömörödjön, ami meg rengeteg gyakorlást igényelne. Szóval nem érdemes próbálgatni. Sajna. :P
2013. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
és mint az 1es írja, ha sikerülne is újra ez lenne vele. Az anyaga nem megfelelő típus/vastagság és a hőtágulás olyan erős tágulási kényszert csinál hogy kidomborítja, de ott meg is nyúlik, hűléskor meg nincs ami visszatömörítse sík felületre. Vegyél újat az lesz a legjobb.
2013. júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ezt cáfolom.A palacsinta sütőm közepe felpúposodott, így képtelenség volt benne palacsintát sütni.

Konyharuhát belehajtogattam, ráütöttem egyet ököllel, az alja kiegyenesedett és azóta is hibátlan.

Ez egy éve volt, és azért havi 2x-3x sütök benne.

2013. júl. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Szupi ki kell próbálni.
2013. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!