Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

1/2 colos (természetesen nedvesen futó) vízóra elegendő a Schell-szelepes WC öblítéshez?

Tudom, hogy a Schell-szelephez 3/4-es cső kell, ha az óra után a wc-hez menő cső már kiszélesedik ilyenre, akkor fog rendesen öblíteni a szelep? Vízszerelők, vagy gépészmérnökök válaszát várom!

Keress kérdéseket hasonló témákban: WC, öblítés, szelep, öblítőszelep, Shell

okt. 9. 18:31  Privát üzenet  

A válaszok

Ha a vízóra előtti, utáni cső fél colos, akkor teljesen mindegy hogy 3/4-es a vízóra.

Egyébként ha egy keresztmetszetet leszűkítesz, akkor nő a víz nyomása.

Amire neked szükséged van...

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont okt. 9. 19:13 Privát üzenet

Nem vagyok víz szerelő,de gépész mérnök sem .

Azt viszont tudom,hogy a "termék" elszállításhoz hirtelen sok víz kell.Egy szűkités után nem fog több viz elfolyni,még akkor sem ha 2" szeresz be . A vizeletet gond nélkül lemossa .Nem véletlen 3/4 es a schell szelep.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont okt. 9. 19:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Első, félreértetted: 1/2 bejövő cső, 1/2 nedvesen futó óra, schell-szelep előtt 3/4 esre bővülő cső. Így fog rendesen öblíteni, vagy nem?

# 3/6Időpont okt. 9. 20:59 Privát üzenet

Nem lesz elég a víz nyomás, ugyanez volt nekem is a problémám, ma raktam össze a WC tartályt. Eddig schell öblítő szelep volt, augusztus végén vettem a lakást, nem működött, szeptemberben lecseréltem egy újra, de wc kefével le kellett kotorni a cuccot, vagy vödörrel leönteni, mert nincs elég öblítése. (ugyanitt 1 hónapot sem használt schell öblítő szelep eladó)

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__10122513..

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont okt. 10. 15:44 Privát üzenet
Van ahol elég van ahol nem. A rendelkezésre álló nyomástól és a rendszer ellenálásátol füg.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont okt. 12. 19:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szocreál építésű társasház 3.emeleti lakása, Óbudán, Bogdáni úton. A vízhálózat a lakásban még nem volt felújítva.

# 6/6Időpont tegnapelőtt 09:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Furdőkád beépítésekor ez az alátámasztás elegendő?
Pórusbeton burkolásakor szükséges vakolni, vagy elegendő az alapos alapozás, és minőségi ragasztó használata?
Vízszerelők, panel lakásban a nagy méretű szerelőablak mindig elegendő méretű a munkát elvégezni?
Utólagos fal víz szigetelésnél mennyire elegendő megoldás vajon ha egy beton sávot öntök a fal mellé kis lejtéssel?
Mi a különbség a szelepes radiátor és a hagyományos között?
Milyen szelepes radiátor márkát válasszak?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!