Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet csinálni, ha kicsap...

Mit lehet csinálni, ha kicsap a wc-ből lehúzáskor a víz?

Figyelt kérdés
Mélyöblítésű wc-ről van szó.
2019. okt. 28. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
a káromkodás segít
2019. okt. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Vékonyabb átmérőjűre csőre(32mm) cserélteted a leengedő műanyag csövet,vagy lejjebb szerelteted a tartályt.
2019. okt. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
73%
Addig meg hajtsd rá a tetejét lehúzásnál, aztán töröld át valami fertőtlenítővel
2019. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Hivatalosan is le kell hajtani a tetőt ilyenkor, pont ezért van.
2019. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Nekünk is kicsap, ha egy kicsit erősebben nyomom le a tartály gombját, főleg, ha egy nagy adagot pakoltam bele, és azzal találkozik először a víz.

De megoldom azzal, hogy ráhajtom a tető (ami átlátszó), úgy húzom le, és kész :D

2019. okt. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megszüntetni a dugulást.
2019. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Emlékszel arra a 30 évvel ezelőtti jégkocka készítőre?

Kis alumínium tálca,benne műanyag rács...?

Olyan rácsot szerezz,ha ügyes barkácsoló vagy,-ahogy a csészébe belép a víz(hátul//felül a perem alatt,na oda kell ebből a rácsból egy darabot ügyesen beszabni,beszorítani,-az megtereli a vizet,csak kicsit kísérletezni kell vele.

Valahogy úgy működik,mint a klímáknál az a terelő lamella,amit lehet állítani...

2019. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Be van építve a cső, nem lehet olyan egyszerűen lejjebb szerelni a tartályt.

Van, amikor rendesen tócsát csinál a wc mellé, nem szimpla törölgetésről van szó. :( Az meg, hogy minden pisilés után fertőtlenítsem a fél fürdőt...

Ha lehajtanám a tetőt azon folyna végig és elárasztaná az ülőkét. Bár mindig nagyrészt balra csap ki, így ott az ülőke is vizes lesz +ugye az ülőke és a csésze között is átcsap.

Utolsó, én sajnos nem tudom, meg fiatal is vagyok ehhez, de szólni fogok az illetékesnek ez ügyben, ő ügyes barkácsoló. :) Köszi a tippet, nagyon jó lenne megoldani ezt a problémát.

2019. okt. 28. 12:40
 9/10 anonim ***** válasza:
vagy részlegesen el kell tömíteni (belül szűkíteni) a csövet ami a tartályból jön.
2019. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem attól van mert magasan van a tartály, mert nekem fenn van majd a menyezetnél és nem csapódik ki.

Inkább ahogy, mint írják, lenn a víz ahogy kilép rossz az a szög. Biztos az a műanyag rács jó oda.

2019. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!