Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nincs áram itthon, mit lehetne...

Nincs áram itthon, mit lehetne csinálni ilyen hőségben?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 hónapja hogy gondok kezdtek lenni az árammal itthon.

18 éves bátyám próbálta magyarázni nekem a dolgokat, hogy 3 fázis van, az van szétosztva, a ház egyik része az egyikről a másik a másikról... és így tovább ... szóval hogy hogy is működők ez.


Tegnapelőtt volt hogy a fél házban kiesett az áram, a bátyám valamit bütykölt és utána minden működött rendesen, de mondta hogy nagyon nagyon rossz állapotban vannak a vezetékek.

Tegnap reggel anyu sütött és akkor is áramszünet lett a konyhában és az én szobámban. Hívtuk a batyamat mert épp haverjaival volt valahol, délután hazajött és fél órát szenvedett de visszakapcsolta valahogy.


Akkor azt mondta csak a legfontosabb dolgok menjenek mert nem bírják a vezetékek.

Úgy mondta hogy a hűtő meg nagyon max 1 klíma menjen, nem egyszerre a nappaliban meg a folyosón is...

Semmi sütö, vasalló, hajszárító vagy ilyenek.

Reggel zuhany után hajat számítottam, és 5 perc után elhallgatott a hajszárító meg minden. Azóta nincs villany, anyu meg munkában, csak este jön haza.


Próbálta vissza kapcsolni egész délelőtt, de azt mondta úgy néz ki el égtek a kábelek, ő sz@rik már bele a bütykölgetésbe, ide rendes villanyszerelő kell. Múltkor ő egyedül kicserelt pár méter kábelt ami nagyon rossz volt, de azt mondta egész házban ki kellen és ő azt biztosan nem fogja megcsinalni mert sok munka az.


33 fok van bent, se klíma, se hűtő, se tv semmi...

Ő elhúzott, azt mondta nem fog itt rohadni a melegben, mondjam meg anyunak hogy az egyik haverjánál van, ott is alszik, és hogy hívjon villanyszerelőt.


A telefonom lassan lemerül, itt ülök és bámulom az üres tv-t.



2019. júl. 2. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Zuhanyozz le időnként, és ne törülközd agyon magad, csak úgy nagyjából.

Vagy ha elérhető egy pláza, menj el.

Másfelől meg nincs egy szomszéd, akinél a telefont fel lehetne tölteni?

Ha családi ház, akkor esetleg nincs kint a mérőszekrényben egy dugaszolóaljzat, ami működik?

2019. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne nyomkodd a telefont. 33 fok nem meleg. Ne hisztizz. Keress villanyszerelőt. Ismerek párat.
2019. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát szerintem meg 33 fok bent a házban igenis meleg...

Falun pláza nem igazán van, szomszédok meg öreg nénikék...

Nem találtam sehol olyan konnektort amiben van áram, bár a pincét még nem néztem... Zuhanyozni sem tudok mivel kúti víz van, de ha nincs áram nem szívja fel a motor mivel nem megy....

2019. júl. 2. 15:41
 4/11 acelsziv ***** válasza:
100%
Az lesz még szép, amikor leolvad a hűtő, fagyasztó és megrohad minden. Anyádék boldogok lesznek. Amúgy meg milyen már, hogy klíma meg minden az oké, de a ku.va vezetékeket nem cseréltetjük, mert azt nem látják a szomszédok.
2019. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem öreg ház, de szerintem eleve szr vezetékek lettek betéve, nagyon vékonyak nem ilyen terhelésre voltak tervezve szerintem. A ház kb 20 éves, a klímák akkor kb 10 évesek lehetnek...

Tesóm azt mondta én csesztem most el a hajszárítóval, vagy ő a mikróval, de menti a fontos dolgokat, elvitte az összes sört a hűtőből hogy nehogy megromoljanak

2019. júl. 2. 15:55
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyedül a sör volt az ami nem romlandó a hűtőtökben...
2019. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valószinű gyengék a kis megszakitók amper kapacitása .

Ezért nagyobb terhelésnél egyik másik leold .Ilyenkor vissza kell nyomni .

Nem 3 fázis,csak a meglévő van, 3 kismaegszakitóra elosztva .

2019. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azokat ő mindig vissza kapcsolta ha úgy volt, most is csak éppen az áram nem jött vissza.

Múltkor az egyik megszakító meg valami elosztó között cserélte a kábeleket mert elégtek.

Azt mondta most is kábel égett el, de szrik rá kicserélni, meg a falakban is át kéne nézni, de ő nem fogja

2019. júl. 2. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Szóval öreg nénike fogalom kizárja, hogy telefont töltővel átvidd egy két órára. :D

No és a kútból emberi erővel lehet még vizet kiemelni? Mert akkor a hűtés megoldódik. Ha nem, akkor a szomszédtól lehetne kérni egy vödör vizet - ja nem, azok öreg nénikék, mit képzelek. :D

2019. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Olyan fura ez az egész sztori. Alig akarom elhinni, hogy létezik lakott épület ennyire elhanyagolt elektromos rendszerrel. Csoda, hogy még nem gyulladtatok ki. A mikrónak fele akkora áramfelvétele van, mint egy hajszárítónak, szerintem utóbbi vágott oda a villanynak. Nem tudom milyen keresztmetszetű kábellel lett szerelve, de nagyon vékony esetében simán leéghetett róla a szigetelés, így zárlat tud keletkezni, az emiatt létrejövő túl nagy áramra reagál a kismegszakító. Ameddig ez nem szűnik meg, vissza sem tudod kapcsolni, vagy azonnal leold. Szívesen segítenék, de messziről nem negy, valószínűleg nem a szomszédban laksz. Csak villanyszerelőt tudok javasolni, keressetek szakembert minél hamarabb! Nem lesz olcsó, de muszáj. Ideiglenes megoldásként lekötném a ház kábelezését így ez nem okoz problémát a továbbiakban, aztán az órától lehetne hosszabbítóval a nagyon szükséges dolgoknak áramot adni. A bátyád helyében ezt csináltam volna, nem elrohanok felmarkolva a sörkészletet. (Nem is iszok alkoholt.)
2019. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!