Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régen milyen anyagot használta...

Régen milyen anyagot használtak a téglák tapasztásához? Örököltem egy hazát amiben lakni szeretnek de homokszeru sárga anyag van csak a téglák közt nem kőkemény beton.

Figyelt kérdés
Namost sehol nincs a ház megrekedve vagy bármi NEM vályog 30 as tégla . De felek mi van ha víz éri és kimossa a homokot vagy agyagot. Nem tudom mi ez. Ilyennel építkeztek régen . Kb az 50-60 as években épült dedszuleimtol örököltem . 3 ablakot már kicseréltem és vissza tudtam javítani de nagyon fura mintha agyaggal lenne tapasztva a tégla ?
2019. nov. 3. 13:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Ilyennel építkeztek régen? Kérdés akart lenni . Bocsi telorol vagyok
2019. nov. 3. 13:46
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
8%
Lehet hogy valami agyag szerű anyag. De a mar meg is valaszoltad a problémát. Ne érje víz. Ki kell javítani ahol n8ncs vakolat
2019. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Ha nagyon agyagos volt a homok, amit a malterhoz használtak, és nem volt benne megfelelő mennyiségű mész, akkor előfordulhat. A meszet ugyanis szép lassan vízoldható és porlékony kalcium-hidrokarbonáttá alakítja a sok széndioxid, megváltozik a habarcs és a vakolat állaga, mállékonnyá, porladóvá válik. Beton sosincs a téglák között.
2019. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenhol van rajta vakolat, de vajon hőszigetlhető? Vajon bírna belül egy szerkezetre épített gipszkarton falat ? Teljesen fel akarom újítani , mert nagyon jó helyen van és szeretem azt a környéket
2019. nov. 3. 13:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Hármas! Ez mivel járhat ? Sehol nincs megrekedve belül a vakolat egyik sarokban sem és kívül is épp a homlokzat
2019. nov. 3. 14:03
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Így látatlanban nem lehet megmondani.

Lehet, hogy mész-homok keveréket használnak de láttam már olyat, hogy simán agyagba rakták a téglákat.


Meg kéne nézetni egy jó statikussal ő majd eldönti mennyire masszív. De jól utána kell nézni mert sok statikus van aki nem ért hozzá hiába van papírja róla.


Egyébként van repedés a falakon? Ha van akkor milyenek?


Szigetelni mindent lehet csak a megfelelő anyagot kell használni hogy később ne legyen gond.

2019. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam , nincsenek repedések a falon
2019. nov. 3. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Komoly probléma nem hinném, hogy lenne vele, mert akkor meglenne repedezve.
2019. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ókor óta használtak mész, homok habarcsot falazáshoz.

Az ötvenes években illetve a hatvanas évek elején nehezen lehetett csak csementhez jutni. Akkor épült házaknál általánosan használták a mész homok habarcsot falazáshoz. Az az évtizedek múlásával ilyen könnyen pergő anyaggá válik. Statikai problémát nem fog okozni. Az sgyagos habarcs nem így viselkedik.


Szigetelni nem csak lehet, hanem érdemes is.

Gipszkartonozni is lehet. Inkább a

szerelt előtét falat javaslom.

2019. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beton egy tégla közt sincs, de habarcs az lehet, meg biztos, hogy az is van közte, csak nem olyan, mint amit napjainkban használunk.
2019. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!