Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet tenni, ha emeleti...

Mit lehet tenni, ha emeleti kád túlfolyóján jön (bűzölög) a csatornagőz?

Figyelt kérdés

Négy emeletes társasházban lakunk 1,5 éve. Belső kétszintes lakásunk felső, tetőtéri szintjén a fürdőkád az egyik legmagasabb pontja a ház víz- és csatornarendszerének. Nyáron kevésbé okoz gondot, de télen gőzölög a kád túlfolyójánál a csatornaszag. A túlfolyó takarófelületén lecsapódik és lecsepeg a kádba. Ha nem takarítjuk le naponta, akkor igen koszos foltot hagy a kádban, illetve kifejezetten csatornaszag van a fürdőben, ami nyitott ajtónál bemegy a teljes lakásba.

Miként lehetne ezt megszüntetni?

(a mosdónál, zuhanyzónál nem tapasztaljuk ezt a jelenséget)



2019. nov. 10. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elpárolog a víz a bűzelzáróból, ezért időnként vizet kell önteni a kád lefolyójába.
2019. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Az első válaszban is van ráció, de nem tudok arról, hogy valaki (mi sosem) öntögetne vizet a túlfolyóba.

Szerintem nincs beszerelve a bűzelzáró (ún. pipa), ezért a pipában nem is lehet víz, ami elzárja a bűz útját.

Az én tanácsom: meggyőződni, hogy van-e a kád alatt pipaszerű hajlat az elfolyócsövön. Ha nincs, be kell szereltetni. Ha van, akkor is szerelőt kell hívni.

2019. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Csak a túlfolyóból jön a bűz? A kád lefolyójából nem?
2019. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kád be van építve, körbe van csempézve. Ívelt az elejű, sarok kád. Szerelő ajtó nincs, ill. nem látszik, hogy lenne. Így rongálás nélkül nem lehet megnézni, miként van kialakítva.

Nemigen tudom megállapítani, jön-e csatornagőz a kád lefolyójából is. Ott nincs kipárolgásnak jele, még akkor sem, ha rajta van az automata lefolyósapka. Erről jut eszembe, ha van automata lefolyósapka, akkor kell lennie pipának is. Vagy ez nem egyértelmű, lehet nélküle is szerelni?

2019. nov. 10. 17:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, de nálunk beszereltek egy tető csatornaszellőzőt, az megoldotta a hasonló gondunkat.

Ilyesmit:

[link]

2019. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Amikor a kád nincs használva,be kell dugni .Ez nem jár különösebb költséggel,ha már ez van .
2019. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Az eddigiek elolvasása után nekem is támadt olyan gondolatom, hogy fojtsátok le ideiglenesen a kád túlfolyóját, vajon a kád leeresztő nyílásán át is jön-e bűz.
2019. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs strangszellőző, vagy lefolyószellőző szelep beépítve a rendszerbe, akkor a csőben kialakuló vákum kiszippanthatja a vizet a kád bűzzárából.
2019. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Strangszellőző dugulása miatt a kádatok túlfolyóján keresztül szellőzhet a rendszer. A tetőszigetelő kátrányos olvadéka szokott dugulást okozni a födémen. Az előzőekkel együtt ezt mind végig kell nézni a társasházkezelőnek.
2019. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!