Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy teljes...

Mennyibe kerülhet egy teljes hàzfelújítàs?

Figyelt kérdés
25m2 szoba, 12m2 konyha, 10m2 fürdőszoba, 15m2 előszoba és még egy 15m2-res szobàról lenne szó.. A 2szobát le szeretném laminàlt padlóztatni,illetve a 15m2res szobàt újrafesteni és meszeltetni. 2szoba ajtót is szeretnék venni illetve egy bejàratit. A konyhàt és a fürdőszobàt újra szeretném csempéztetni illetve ott is ujra festeni mindent és meszeltetni.. az előszobàba is újra szeretnék festeni mindent. És műanyag nyílàs-zàrókat felszerelni (kb 5 nagyobb méretű ablakról lenne szó). Szerintetek mennyiből jönne ki a felújítàs tavasszal? 1.5millióból forintból kifuthat úgy hogy még a gàzt is be kötettem+a munkadijat is kifizetem?

2019. nov. 11. 03:36
1 2
 1/17 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Ez a 1.5 milla ennyi mindenre csak vicc ugye?
2019. nov. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnàlom,örököltem egy hàzat amit fel szeretnék újítani és még elég fiatal vagyok szoval nem vagyok ilyenekben jàrtas,ezért is kérdeztem meg,hogy mennyibe kerülhet. Jelenleg 1.5millió àll rendelkezésre és nem tudom,hogy ez kb mire lenne elég
2019. nov. 11. 04:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltakból már csak a gáz bekötése is lenne kb. fél milla..
2019. nov. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Alsó hangon 5-7 millió.

Az a baj, hogy sokváltozós a dolog.

Az sem elképzelhetetlen, hogy a csempézés-burkolás előtt a gépészethez is hozzá kell nyúlni (gondolom öreg épület).

2019. nov. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen állapotban van a ház, milyen hibák, plusz dolgok derülnek ki esetleg a felújítás alatt, de az 5-6 millió reális kb. Nekünk 90 m2-re és kb.hasonlókra (festés, burkolás-laminált és járólap, kazáncsere, ajtók cseréje, fürdőszoba felújítás, ilyenek) 6 és 8 millió közé adtak ajánlatokat. Én is alálőttem egyébként, mikor számolgattam, hiába néztem az árakat, a munkadíjat, anyagok költségét nem tudtam megbecsülni. Szóval a másfél millió biztos kevés lesz.
2019. nov. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ablak-ajtó cserére elég ez a pénz, többre nem.

A fontos, nem halasztható felújításokat vedd előre (pl. ha van beázás, fűtés javítás), a festést pedig te is meg tudod csinálni. A ronda csempét el kell még egy ideig nézegetned. Érdemes lenne megnézetni olyannal a házat, aki ért hozzá, nem csak önjelölt szakértő, hátha van valami halasztást nem tűrő dolog, amit nem vettél észre (tető, vízvezeték szivárgás, penészedés, stb.).

2019. nov. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálunk nem igazán van már nm2 ár, egy profi szaki 25-30 ezer/nap munkadíjért dolgozik és nehéz is találni. Tehát a másfél millió elég lesz a munkadíjra. Nagyon nem mindegy, hogy mit kell visszabontani, le kell-e a régi csempéket verni, szinteket mennyire kell kiegyenlíteni pl. a laminált padlóhoz, stb. 5 darab nagyobb méretű ablak, minimum 40 ezer darabja, plusz beszerelés, csempe kb. 1500/nm2, laminált padló szintén.

Meszelést, festést ti is tudtok csinálni, ha van pár ügyes kezű barát, rokon.

2019. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdező: bocsi de ez nem a vicc kategória!!!minimum 5-6 milla és nem írtam nagy számokat!
2019. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jol irjak, kb 4-5 millio. Mi egy 95nm-es hazat csinaltattunk. Mindenhol burkolas, jarolap, csempe, laminalt, a konyhat megcsereltuk a furdovel, falkibontas, kad, mosdo, wc csaptelepek. szobabutor, etkezo butor, kb 10 nm vizzaro vakolat, let nagy ablak csere, a hazat (valyog) korul vizzaro lemezesztuk, es ez volt kb 5 millio. A festest aposom csinalta, ahhoz csak anyag kellett.
2019. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szobákba parketta alatt van szigetelés? Mert ha nincs akkor az is megdobja az árat. Egyébként fürdőszobára vezetékcserével együtt olcsóbb kategóriájú csempével 1 millió simán rámegy. Ajtókat tudsz nézni neten hozzá árat 15 kb a beépítés/db.
2019. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!