Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Aljzatkiegyenlítő bitumenes,...

Aljzatkiegyenlítő bitumenes, kátrányos felületen?

Figyelt kérdés
Régi parketta eltávolítása után szerettem volna önterülő aljzatkiegyenlítőt alkalmazni. Azonban elbizonytalanodtam. Fel kell-e szednem az ott maradt bitumen réteget, vagy elég egy jó minőségű tapadóhidat és alapozót használnom hogy jó eredményt kapjak?

2019. nov. 14. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A lehetőségeknek megfelelően el kell távolítani a bitumen minél nagyobb részét.

Minden nevesebb gyártó forgalmaz a probléma megoldásához szükséges megfelelő alapozót és un. feszültség mentes aljzatkiegyenlítőt.


Pl.: Murexin KK4 alapozó és Murexin Lewel SP 220 aljzat kiegyenlítő.

2019. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Burkoló vagyok.

Bitumenre nem burkolunk, soha. Miért? Mert az egy olyan szerves anyag ami olajokat tartalmaz, tehát nem tapad meg rajta sem a csemperagasztó, sem a padlopon. Újrabetonozni lehet, de az elég költséges és 5 cm alatt nem betonozunk, mert az alatt kireped, morzsolódik, stb. Arra nem mehet burkolat. Ráadásul 28 napig minimum pihenni kell hagyni a betont, addig nem érheti terhelés. A bitument nem lehet felverni sem, mert tönkreteszi a csiszológèpet, mert szobahőmèrsèkleten lágyul. Nagyon nehéz tőle megszabadulni. Általában nem is szoktak. A padlót szokták hagyni rajta, felcsiszoljàk, kijavítjàk és arra mehet az alapozó ami lecsökkenti a parketta nedvszívó képességét, majd ezután kezdődhet a burkolàs.

2019. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Parkettàt szokták*
2019. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

az előttem író magát burkolónak aposztrofáló "mestertől" a Jóisten mentsen meg!! igen, biztos ráburkolnak egy esetleg szétrohadt, szú ette aljzatra. És ha a parketta helyett hideg burkolatra lenne igěny? Na mindegy, lépjünk túl ezen a "mesteren"...


Lehetőség szerint a bitument miněl nagyobb rěszben el kell távolítani. Utána mehet rá speciális tapadóhíd, mint pl a Murexin KK4. Ez neoprén alapú, kifejezetten bitumen maradványos aljzatra való.Felkenés után vastagon fel kell szórni közepes szemcseméretű kvarchomokkal. Másnap alaposan felseperni és felporszívózni. Es feszultsegmentes kiegyenlitovel kiegyenliteni. Inkabb a Murexin SP220, mint a Nivello Quattro.

2021. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen, ha az aljzat szétrohadt nem alkalmas burkolásra, ezt nem tudom honnan vetted. Ha a parketta ép, megfelel a fogadófelülettel szemben támasztott követelményeknek, akkor lehet rá burkolni megfelelő alapozással, más esetben nem. Fel lehet szedni a bitument, de igen nehéz. Én ezt iskolában így tanultam, a mester oktatómtól Debrecenben, aki generál kivitelező, és az ország egyik legjobb burkolója.
2021. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!