Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 7-8 méter hosszan megy egy...

7-8 méter hosszan megy egy kábelcsatornában 18 szál 220v vezeték, ez melegedhet?

Figyelt kérdés
Panel lakás felújításban vagyok. Régi alu rendszer kuka, helyette mcu réz vezetékek lesznek (lehet nem mcu a hivatalos neve de régen talán az volt) szóval tömör réz 1,5. És 2,5 mm2. Vegyesen értelem szerűen nagy fogyasztók 2,5 et kapnak. A kábelcsatorna amiben fut az hungarocel díszstukkó ez fut körben a lakásban. Felülről nyitott és a rész amiben megy kb 25*30 mm. Kb 5db nulla 5db föld és 8db fázis. A világítás miatt több a fázis. Ahoz hogy jól elférjen össze kell kötegelnem. Van ennek valamiféle szerepe hogy szolták ezt? Nem melegedhet ez fel. Új lesz az egész villamos hálózat kb 8 áramkörön. Magy fogyasztók külön kört kapnak egyenként. De így rengeteg a vezeték. 7-8 méter elteltével értelemszerűen ritkul a vezetékek darabszáma.
2019. nov. 20. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Hungarocell dísz-stukkó, erősáramú vezetékek. Ajjaj...

Tűzvédelemről hallottál már?


Még ha kábelt használtál volna, mondjuk az se jó, de egy fokkal jobb.


Sajnos ez a panel-átok. Minden, ami nem "gyári" az falon kívül megy. Vedd ki szépen a vezetékeket és tedd bele fehér kábelcsatornába, aminek pattintós fedele van.


Melegedni nem fog, ha megfelelően méretezed a keresztmetszetet a fogyasztók és védelmek szerint.


Nem bántásból, de a villanyász nem a semmiért kéri a munkadíjat.

2019. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Műanyag kábelcsatorna épp olyan klasszul éghető anyag, mint a hungi díszstukkó, de ettől függetlenül vezetéket csak csatornában/védőcsőben. Nem bonyolult történet falban szerelni a panelt sem, csak nem szeretik megcsinálni/vállalni, mert gusztustalan egy munka. Teljes felújítás során az aljzatban szokták megszerelni (MBCU, MT, MM), a falak mellett, ott meglehet vésni annyira, hogy elférjenek a kábelek. Kötéseket meg úgy kell intézni (ha láncolsz egy áramkört), hogy azt a szerelvénydobozokban. Keress rá youtube-on van egy csapat, akik direkt ezzel foglalkoznak, számos videót találsz tőlük, így gyűjthetsz megoldási javaslatokat: "panel villanyszerelés".

Terhelés függvénye, hogy melegedik-e majd. A hungival elég jól megfojtod, lehetősége sincs így hűlni. Ha szétverted az egész lakást és még nem tart ott a dolog, hogy már építkezel, akkor csináld azt, amit írtam: aljzatban. Szomszédoknak szólni, hogy elviselhetetlen zaj lesz 1-2 napig napközben. Függőlegesen megvésheted a panelt is, csak vízszintesen nem ajánlott. Úgyhogy a felállásoknál (kapcsoló, dugalj) megvésheted, ha szerencséd van, akkor lesz annyi vakolat, hogy abban elfér egy MBCU kábel. Szerelvényeknél meg kívánalmadhoz mérten eldöntöd, hogy besüllyeszted (belehet akár, én egyedül a szomszéddal közös falat nem merem/nem mindig merem megfúrni!) avagy megelégszel valamilyen laposabb falon kívüli szerelvénnyel, de hát eleve jó pár szerelvénydobozt felhasználhatsz, hisz ott van. Építés idejétől függően lehet akár olyan lakás, ami már anno is az aljzatban lett szerelve, ekkor még esélyes az is, hogy kapcsolóknál van cső, lefelé az aljzat felé. Hogy gondoltad, hogy a szerelvényeknél leállnál csatornával, amit nekiengednél ennek a díszlécnek? Ezzel az erővel futhat végig egy csatorna is, díszléc helyett, ha azt szépen kiakryllozod, azaz eltünteted az egyenetlenségeket, továbbá alulról is a fal és a csatorna találkozásánál ill. a csatorna alja és fedele találkozásánál "kihúzod", akkor semmivel sem rondább, mintha ott egy díszléc lenne, egy tisztességes festő eleve így csinálná. Nagyon szépen meglehet oldani a kábelcsatornáknál is, hogy az kvázi a "környezetébe beolvadjon", csak p-csölős meló!

2019. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Műanyag kábelcsatorna épp olyan klasszul éghető anyag, mint a hungi díszstukkó,


Ez nem igaz.

Próbálj öngyújtóval egy normális (pl schneider) kábelcsatornát meggyújtani. Nem ég, kialszik ahogy elveszed a lángot. Égés gátló adalék van benne.

2019. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, pontatlan voltam. Mindegyik kialszik, nem csak a schneider, szerintem a legolcsóbb is, de tüzet attól még tud táplálni, ha megnézed (meggyújtod, az öngyújtó lángja megnövekszik) önmagában nem ég, ez igaz, de tűz jól áttudna terjedni róla, mindenesetre szétégett kábelcsatornával én még sosem találkoztam úgy, hogy a tűz a csatornában keletkezett volna.
2019. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Ha az MCU vezeték kigyullad akkor az minimum biztosítás nélkül az elosztóból érkezik. Semmi baja nem lesz, de ha nem muszáj ne kötegeld össze.
2019. nov. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Legalább gerincnek mindenhol 2.5-t vigyél. De a konnektorokig is illik azzal.

Gondolom 32A-nél nincs több betápod, mert panel, azzal meg nem fogod tudni úgy megterhelni a hálózatot, hogy a fali vezetékek túlmelegedjenek.

2020. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!