Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Télen falat festeni?

Télen falat festeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Felújításunk utolsó szakaszához értünk, már csak festenünk kell. Viszont pont most köszönt be a tél.. Nem nagyon szeretnék várni tavaszig. Tudom, hogy egy falfestés téli időben nem egy költséghatékony dolog, viszont hogy a fűtés számlánk ne ugorjon meg nagyon úgy, hogy még ott sem lakunk a folyamatos szellőztetés miatt, ha esetleg egy páramentesítőt beszerzünk azzal kiválthatjuk a szellőztetést? Segíthet abban, hogy a frissen festett fal ne penészedjen be?


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2019. dec. 1. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs fűtés, nagyos lassan fog száradni.
2019. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A penész a kisebbik gond. Nafyobbik gond a száradás. A beltéri falfestékek normál szobahőmérsekleten száradnak. Ha a hőmérséklet bent csak 10 fok körül alakul,nem szárad a festék. És ráadásul festéskor több réteget is felviszel, és csak a megszáradt rétegre tudod felvinni a következő réteget. Muszáj fűtenetek, hogy száradjon a festék.
2019. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
18 fokon megy a fűtés :) Ha szükséges felvesszük 20 fokra, de nem költöztünk még be, jelenlegi lakásunkba is fizetjük még a rezsit, ezért ha nem szükséges az új házba nem vesszük fel a fűtést nagyon (ahol tudunk, ott spórolunk most) :)
2019. dec. 1. 11:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra a párnapra 19-20 C°-on tartod nem lesz horrorisztikus a számlád. Annyi meg kell!
2019. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval a fűtés az megy, eddig is ment 18 fokon. Mivel a festék párologni fog, így muszáj lenne folyamatosan szellőztetni, emmellett ugye a benti hőmérsékletet szinten tartani, tehát egy olyan 18-20 fokon. Ez a tipikus esete a fűtjük az utcát szituációnak. Mivel az egész házat festenénk, és valószínű 2 rétegbe kell,(előtte glettelés, az plusz 1 nap) így nem csak pár óra hosszáról szólna. Kintről jön be a hideg (0-3 fok) bent meg tartani a 20 fokot. Egy olyan embertől szeretnék választ kapni, aki ért hozzá egy kicsit is :) Szóval, ha a páramentesítőt betesszük a házba, azzal kiválthatjuk a folyamatos szellőztetést a száradás ideje alatt? (én költséghatékonyabbnak gondolom, nem beszélve arról, hogy később is hasznát vesszük, tehát nem egy felesleges beruházás, csak nem tudom, hogy egy falfestésnél használhatom-e szellőztetés helyett) Nagyon szépen köszönöm előre is a választ! :)
2019. dec. 1. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy normálisabb páramentesítő 40-60 ezer Ft. Ami ráadásul áramot is fogyaszt.

Ha fűtöd a lakást 20 fokra és résnyire/bukóra nyitod az ablakokat, akkor lesz egy +10-20 ezer ft fűtésszámlád, nagyon maximum. De az is megoldás, hogy reggel este mész szellőztetni egy nagyobbat, ha megteheted délben is.

Persze ezen felül zúgathatsz egy páramentesítőt, ártani nem árt, csak szerintem felesleges.

2019. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Két éve karácsonykor fejeztük be a lakás festést, hogy január elején már betudjunk költözni. :)

Mi minden este ott voltunk és csináltuk a lakást egy hónapig, így a festés úgy nézett ki, hogy este munka után kifestettünk egy-két szobát egy rétegben, majd minden ablak bukón volt, amikor pedig hazamentünk aludni, akkor az ablakokat becsuktuk, 20-21 fokban száradtak a falak. Másnap amikor mentünk, megint nagy szellőztetéssel kezdtünk és az ablakok folyamatosan bukón voltak, amíg dolgoztunk. Addig a fűtést is lecsavartuk többnyire.

Teljesen jól száradt minden, semmi nem lett penészes, következő nap lehetett kenni a következő réteget.

A páramentesítő is tök jó dolog, biztos segíthet, csak arra figyeljetek, hogy ezek általában nem ipari használatra vannak kitalálva, nem annyira szeretik a finom poros közeget. Mindenképpen legyen benne szűrő a beszívó oldalon, amit viszonylag gyakran cseréltek és még ez sem garancia sajnos. Azért ahhoz drága, hogy egy glettelés-csiszolás után a finom por megölje. :) A lehetőségekhez képest csak tiszta helyen használjátok.

Egyébként ártani semmiképpen nem árt, nekünk onnantól kezdve, hogy nem igazán lehet erkélyre teregetni, bent a ruhaszárításban segít. Egy éjszaka alatt megszáradnak a ruháink úgy, hogy elég napi egyszer szellőztetni, amúgy meg három napig lógtak kint a ruhák és folyt az ablakon a víz napi két-három szellőztetés mellett is. Sokkal melegebb, komfortosabb az otthoni közeg, amióta van. :)

2019. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: #4 voltam "Egy olyan embertől szeretnék választ kapni, aki ért hozzá egy kicsit is :)"

Képzeld el nem kicsit értek hozzá..

Legalább is hozzád képest!

Értelmesen le írják. Neked kicsit sem jó: Akkor hagy május-juni-juli stb...

2019. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat! :) #4-es neked abszolút nem tudom mi a problémád, nem mondtam, hogy te nem értesz hozzá, pláne úgy, hogy azt se tudom ki vagy.. Feltettem egy kérdést, hogy páramentesítővel helyettesíthetjük-e a folyamatos szellőztetést, de az első pár komment arról szólt, hogy ne legyen fűtetlenül a ház, holott sehol nem írtam, hogy nem megy a fűtés, tehát nagyon nem jutottam előrébb.. Azért tettem fel a kérdést, mert én valóban nem értek hozzá, de a te kommented se segített, mert tisztába vagyok azzal, hogy megdobja a fűtésszámlát, ha szellőztetek! De ha te szakmabeli vagy, akkor egyértelműen válaszolhattál volna, hogy segít vagy nem a páramentesítő.. Ettől függetlenül köszönöm a te válaszodat is! További szép napot!
2019. dec. 2. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!