Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A Wifis radiátoros gázkazánhoz...

A Wifis radiátoros gázkazánhoz való termosztátok kompatibilisek minden gázkazánnal?

Figyelt kérdés
Tönkrement a termosztátom, már wifiset vennék, de a gázkazánom még régi, tavasszal cserélném csak kondenzációs kazánra. Működne együtt?

2019. dec. 2. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Wifissel biztos nem, csak rádiófrekvenciással.

A wifit a kazánnak is tudnia kell, olyan cirkót kell venni.

2019. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, akkor egyelőre veszek vmi olcsó vmit, tavaszig jó lesz az
2019. dec. 2. 20:54
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 azért ez így ebben a formában nem igaz.

Ha a kérdező olyan termosztátra gondolt, amit pl. interneten wi-fi kapcsolattal is lehet vezérelni, azt bármilyen kazánhoz fel lehet szerelni.

Ugyanis az ilyen termosztát, vagyis ez mindre igaz, csak egy be és kikapcsolt állapotot határoz meg.

Azt hogy ezt az állapotot milyen módon teszi, teljesen kazán független.

Leginkább egy villanykapcsolóhoz tudnám hasonlítani, amit kapcsolhatsz hanggal ha éppen olyan és elég sok pénzed van rá, vagy érintéssel (érintőpaneles), vagy sima mezei kapcsolgatással (billenőkapcsolós).

Viszont a végeredmény ugyan az lesz, vagy ég a lámpád vagy nem. Nekem is a régi FÉG kazánomhoz olyan termosztátot vettem, amit telefonról app segítségével bárhonnan kapcsolgathatok.

2019. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, az lenne a lényeg, hogy távolról tudjam vezérelni a fűtést. Közben megrendeltem egy Computherm E300-at, ha működni fog jó, ha nem, veszek vmi olcsót, amíg nem cserélem a régi gázkazánt. FÉG régi kazánom van nekem is.
2019. dec. 3. 13:57
 5/6 anonim válasza:
Mi lett végül, működött rendesen? Melyik FÉG-ed van? Mi most FÉG C21-nél gondolkodunk hasonlóban..
2022. nov. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, működött.
2022. nov. 21. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!