Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mindenképp kell igazolni...

Mindenképp kell igazolni számlával a lakástakarék összeg felhasználását?

Figyelt kérdés
Nemsokára lejár a lakástakarék szerződésem, amiből vakolást, burkolást és betonozást szeretnék csinálni. Megvan a kőműves szakmám, de nem abba dolgozok főállásban és vállalkozásom sincs. Az elvégzendő feladatokat meg tudom csinálni, csak az anyagot kell megvennem hozzá. Ilyen esetben is kérhet számlát a bank az elvégzett munkáról, vagy elég ha csak az építőanyagok blokkját/számláját megmutatom?
2019. dec. 4. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt megadott időn belül. De ha kőműves vagy akkor felteszem ismersz más kőműveseket, kérj tőlük számlát.
2019. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
Ha arra gondolsz amire az állam plusz 30%- ot ad arra nekem azt mondták az otp- ben hogy nem olyan szigorúak.
2019. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A te munkadíjadat nem számolhatod fel, csak ha van számlád róla.
2019. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 2 éve csináltam belőle a lakásfelújítást....

Csak az összeg 70%-ról volt számlám,a többit lehet úgy,hogy "saját kivitelezés".

Ilyenkor valamennyi összeget(ha jól eméxem,12k-t kellett fizetnem az otp-ben,és kiküldték a saját//szerződött ingatlan becsüsüket. Az,-mikor meglátta,hogy mennyi minden lett saját kezűleg megcsinálva,azonnal írta is alá a papírt,nekem semmi dolgom nem volt,hisz ő adta le az igazolást.


Még annyi...

Ha lejár,utána még 2~2,5 hónap,mire felvehető. DE! nem kell felvenned,csak akkor,ha ténylegesen kezded a munkát.(egy éven belül) És attól a dátumtól lehetnek számláid. Felújításkor csak beépített bútort,és készüléket fogadnak el,pl direkt oda gyártott gardróbot,vagy kazánt,bojlert,de pl mosó,-mosogatógépet nem,-hiába beépített. Otp-ben van listájuk.


Még annyi,hogy ez két éve nyári infó,amikor még "élt" a lakáskassza(de szerintem nem sok mi változott)

2019. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!