Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Akril vagy lemez fürdőkád?...

Akril vagy lemez fürdőkád? Jobban inkább zuhanyzásra lesz használva.

Figyelt kérdés
2019. dec. 5. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból mindegy. A lemez zománc bevonatos mindennek ellenáll, a lemez erős, tartós. Egy hátránya, hogy hideg.

Az olcsó akrilnál vékony az akril réteg, karcos anyaggal megsértése, gyengébb beépítés él el is repedhet, vagy felnyomja az alját a purhab.

2019. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha olcsó akrill akkor inkább lemez. Viszont a drágábbak nagyon jók!
2019. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi számít drágábbnak/jobbnak?
2019. dec. 5. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Ravak.
2019. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lemeznek egy hátránya van, hogy hideg, soká melegszik fel. De ha nem ülsz bele, nem akkora probléma. Bedugod a lefolyót, és a meleg vízben állsz, aztán ha már be akarod fejezni, csak akkor húzod ki a dugót.

Az akrilnak a vastagságát nézd. Ami vékony, az deformálódik az ember súlyától, ahányszor csak belelép valaki (a víz súlyától meg főleg), és gyorsan el fog válni a csempétől. Még ha nem is reped el.

A másik, hogy csak olyat érdemes megvenni, amire vagy rá van írva, hogy 100 % szaniterakril, vagy pedig hozzáértő megállapítja róla. Pl. a túlfolyónál vagy peremnél látni, hogy egy sárgásabb anyagon van a vékony fehér, akkor az a sárga az ABS, és csak a bevonat akril, ez gyenge.

2019. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a lemez kádba engedsz egy kis meleg vizet már nem is hideg ott.
2019. dec. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ravak akril kád. Legjobb. A gyerek esti fürdéskor abban játszik. Nem kíméli, de nyoma sincs még a játéknak.
2019. dec. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lemezkádat le kell szigetelni, s úgy hamar átmelegszik. Én is így építettem be. Lábakat vettem hozzá, mert sokkal könnyebb azzal beépíteni és kihozni vízszintbe, lemezkádnál valóban elég lábakkal (2 ponton) alátámasztani, plusz a falhoz odahúzatni, ehhez is van céleszköz, nem nyekereg, stabil... Aztán körbe kitömtem üveggyapottal. Nagyon sokat számít, csak egy kőművestől ezt el sem lehet várni, hogy szigetelje, eszébe nem jut. Ha nincs szigetelve, akkor kvázi olyan, mintha a kád egy fűtetlen helyiségben lenne...
2019. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!