Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért csöpög a klíma kültéri...

Miért csöpög a klíma kültéri része?

Figyelt kérdés
Klímával fűtök egy kis szobát, a kültéri rész alján van egy csatlakozó csonk, onnan folyik bele a kondenzvíz elvezető csőbe a víz .Eddig nem volt gond, de most a csonk mellett is folyik a víz. Ezt a csonkot nem tudom kivenni vagy nem akarom feszegetni mert félek hogy eltörik. Gondolom ezt kellene kicserélni. Találkoztatok már ilyen problémával? Nem találok sehol ilyen csonkot. Egyáltalán lehet cserélni? A szakik persze nem érnek rá.
2019. dec. 8. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Eltömődött az elvezető cső.
2019. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tömödőtt el mert kivettem a csövet a csonkból,öntöttem bele vizet, és átfolyt. Most nincs benne a cső ebbe a csatlakozó csonkba és úgy is a csonk mellett folyik a víz a kültériből, tettem alá egy vödröt.
2019. dec. 8. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Fűtésmódban a kültérin csapódik le a kondenzvíz, ami rá is fagy. Amikor leolvaszt a kültéri az összes kondenzvíz egyben távozik. Az elvezető minimum levan szükülve de gyakran teljesen eldugul jegesedés miatt. Ezért fűtésre használt klímánál fűtött csővet és tálcafütést javasolt használni, ezek hiányában le kell húzni a csövet ahogy te is csináltad, és hagyni, hogy szabadon kifolyon a víz vödörbe vagy a földre.
2019. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fűtéskor a kültérin keletkezik kondezvíz. Ez fagypont felett kicsöpög a kültéri alján, fagypont közelében és alatta ráfagy a kültérire, minél párásabb az idő, annál több víz fagy rá és annál sűrűbben olvaszt a klíma, amikor ez a víz távozik. A leolvasztáskor néhány percre leáll a fűtés, hűtésre kapcsol, így a kültéri felemlegszik. Miután leolvaszott, fűt tovább. Ha leolvasztáskor csobogás, hangos gázárámlás hallatszik, nem hiba, az áramló hűtőközeg hangja.

Erre az éghajlatra nem létszükséglet a tálcafűtés, alig van az évben néhány olyan hideg nap, amikor gondot okozna a hiánya. Ha a kültériből kijövő kondenzvíz el van vezetve egy csőben, azt fagypont alatt mindenképpen fűteni kell, mert belefagy a víz. Legegyszerűbb azonban ilyenkor kiszedni azt a kis csődarabot a kültéri aljából, így az elvezető csőbe nem fog belefagyni a víz, a tálcából pedig olvasztáskor akadály nélkül ki tud folyni. Az első dolgom volt kiszedni, mivel elég szépen meg tud állni benne a víz.

2019. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!