Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vizes sarkok, vizes ház?

Vizes sarkok, vizes ház?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A ház 4 éve épült (úgy vettük), tavaly óta a fürdő felőli falnál a sarokban levertük a festéket, glettet és vakolatot, mert folyamatosan púposodott és salétromosodott a fal, azt hittük, hogy a fürdő hibája (onnan jön a víz). Most már észrevettem, hogy az összes sarok ilyen (a csempén és a laminált padlón is tócsa van, cseppegben áll a víz a sarkokban) és az egész ház "izzik" (még a wc tartály aljáról is csöpög a víz, és az összes ablakról is). A párátlanító szerint nem magas a páratartalom, ezért félek, hogy alulról kapjuk a vizet.


Pár infó a házról:

-körülbelül 2015-ben épült

-téglaház

-kívül 10cm hungarocell szigetelés, a padlás pedig üveggyapottal van szigetelve

-mindegyik helység fűtött (legalább 20 fok van mindenhol), így nem lehet az gond

-alulról nem tudom,hogy van-e szigetelés, de gyanítom, hogy nincsen. kiástam a múltkor a betonalapig (az utolsó zsalukő alá) és semmi nyomát nem láttam még csak kátránypapírnak sem.


Bármiféle tanácsot megfogadok (egyáltalán hova forduljak ezzel, hol induljak el, mert senki nem tudott semmit mondani eddig), allergiás és asztmás vagyok, nekem extra rossz ez a salétromos-penészes környezet.



#pára #nedvesség #salétrom #vízszigetelés #kátránypapír #párás ház #salétromos ház #vizes sarok
2019. dec. 9. 20:49
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
A probléma nem tudom mi lehet de hogy a szigetelést rossz helyen kerested az bizos. Nem a zsalukő alatt hanem a felett van. A zsalukő és a fal találkozásánàl.
2019. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fura helyzet!

Látni kellene a környéket is. Hívj oda egy mérnököt vagy építésztechnikust, hogy adjon tanácsot. Ekkora "izzadásról" még sosem hallottam, pedig jártas vagyok az építészetben.

2019. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Nem a zsalukő alatt hanem a felett van. A zsalukő és a fal találkozásánàl."


Akkor viszont 100%, hogy nincsen.

2019. dec. 9. 22:09
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Miért 100%? A lábazat be van burkolva vakolva szinezve ? Mert akkor úgyse látod.
2019. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
se burkolva nincsen, se színezve.
2019. dec. 10. 09:42
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nézesd meg hozzáértővel. Kőművessel. Ha tényleg nincs akkor óriási baj van.
2019. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Van fejlemény azóta, kérdező?
2021. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eladtam, nem bírtam tovább. Építész vette meg, szerinte ő könnyen megoldja majd.
2021. jún. 7. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!