Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Előző fa tokba, ha jól szigete...

Előző fa tokba, ha jól szigetel, mennyire hülyeség betenni új műanyag ablakot? Minden bontastol es komuves munkától megkimelne.

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 05:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem hülyeség, az alattunk lakók a belső ablaktáblákat cserélték át műanyagra.
2019. dec. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nem szép. De ha utólag elrakarod valahogy a tikot úgy jó
2019. dec. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fa tok egyáltalán nem szigetel jól, mèg ha jó állapotú is (a korszerű 6+ kamrás műanyaghoz kèpest. Nem lehet lègtömören hozzázárni, normálisan purhabozni, kávát szigetelni.

Undorítóan nèzne ki szerintem, a hőhíd miatt pedig a gomba tönkretennè a fát.

Ha már egyszer pènzt szánsz rá, akkor normálisan csináld!

2019. dec. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Néhány év múlva dobhatod ki a fatokot, az "új" műanyag ablakkal meg kicsi lesz a nyilashoz képest. Mivel a muanyag ablak fokozottan légzaró a pára (+ gomba) simán "megeszi" a bent maradó fa tokot.
2019. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tartom jó megoldásnak .
2019. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg idős szakiktól,hogy is rakták be 4~6 évtizeddel ezelőtt az ablakokat,és mindjárt rájössz a jó megoldásra.

Az ablaktok mögött főleg két oldalt bedobáltak minden szemetet,törmeléket,stb. Te csak azt hiszed,hogy az jól szigetel!

2019. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!

Nálam pont így lett megcsinálva ahogyan elképzelted.

A -külföldi- gyárból rendeltem egyenesen, ahol milliméter pontosra csinálták, az itthoni viszonteladói árak töredékéért.

A legszélső falcnak lett ütköztetve.

A tok mellé befúrtam és kifújtam purhabbal azokat a réseket a tok mellett amit annak idején a kőművesek "úgy felejtettek".

A műanyagablak melletti részt -a takaróléc alatt- a falig belülről leszigeteltem.

Lézeres hőfokmérővel azóta is többször is leellenőriztem, minden része tökéletes.

A teljes cs. házam ablakcseréje így csak a töredékébe került mint másoknál, ráadásul nem lett szétverve a falazat sem.

Arról nem is beszélve, hogy mivel magamnak csináltam, ezért nincsen párásodás, nincsen penész, és nem folyik a víz rajta, mint amikről itt panaszkodnak -szinte- minden harmadik kérdésnél.

Ja, és nem is kell egész nap szellőztetni.

2019. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 10. 22:24
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
A régi tokot burkolhatod pl obi-ban kapható gyalult deszkával. Pár sarok es szegő léccel. Kb 5000 per ablak
2019. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!