Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy tudom lezárni a fűtés...

Hogy tudom lezárni a fűtés csövet?

Figyelt kérdés

Szeretnek egy kört megszüntetni mert útban vannak a csövek a gipszkartonozashoz és amugy is meg lesz szüntetve a radiátoros fűtés így hulyeseg lenne be esetleg körbe gipszkartonozni de egy másik kört meg szeretnek megtartani tavaszig.

Biztos vannak erre idomok de hogy hívják őket?:)



2019. dec. 10. 13:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és azért szüntetjük meg a radiátorokat mert mostantól klímával fűtünk és azért klímával mert a gazkazánunk régi a kéménye is elég 💩. Egy új kazán/kémény +terv+ az összes papir 1milla felett lenne és a radiátorok, fűtés csövek is cserére szorulnának ami megint egy kövér összeg. Így olcsóbban ki tudtuk hozni a fűtés korszerűsítést, + a nyári hűtést. Konkrétan 1,2millió + a h tarifas merő 100e. Így a fűtésünk költsége olcsóbb is lesz mint ezzel a régi rendszerű gázzal.
2019. dec. 10. 13:23
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem írtad milyen a fűtéscső anyaga, szerelése. Egyszerűen egy lezáró dugót/végzárót kell kérni a megfelelő rendszerhez.
2019. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Egyèbként meg nincs egy milla a kazán plusz kémény. 1.5 milkából cakk pakk kijön a gáz fűtés radiátorokkal.
2019. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Vas csövek vannak és 3,5cm az átmérője, ennyit mertem :).

Tudom ezt colban szoktak de nekem csak centiméter van🤣.

100 nm a ház és ha az új vízcsöveket is bele számoljuk akkor máris 1,5-2 misi. Lehet vannak olcsóbb kazanok és radiátorok de ezzel csak a fűtés lenne megoldva a hűtés sajnos nem, és a nyarak már keményebbek mint a telek. Nem is szeretjük a túl meleget itthon 18-19 fok tökéletes számunkra. Nyáron pedig senki nem szereti a 30 foknál melegebbet főleg éjszaka.

És jövőre megpályázunk egy napelem rendszert így bízunk benne hogy olcsóbb a klímás fűtés-hűtés mint a gáz. És biztos ami biztos alapon egy kandallót is be állítunk ha esetleg nincs áram 1-2napig mondjuk akkor gazzal sem tudnánk fűteni.

2019. dec. 10. 15:25
 5/13 anonim ***** válasza:
Talán, 1,5 coll. Veszel hozzá külső vagy belső menetes végdugót; ami kell
2019. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az 1"-os cső. Ha van menet a végén, akkor mint írták, csak egy menetes végdugó/végzáró kupak kell rá. Ha el akarod vágni, akkor két izmosabb kalapáccsal össze kell ütni a végét (ellapítani) és utána összehegeszteni.
2019. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Te már eltervezted a klimás fűtést,lebeszélni úgy sem lehet róla .Csak "bosszantás " képpen,a kondenzációs kazánok nagyon is gazdaságosak,saját kéménnyel rendelkeznek .

A klima berendezéseket sem adják ingyen .

2019. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mindentudó99 ***** válasza:
200-250 darabja a jó gépeknek. Plusz 50 a szerelés.
2019. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen a klímák már fent is vannak. És igen tudom hogy egy jó kondenzacios kazán gazdaságos de nekem nem az van hanem egy régi kb 15 éves és az egyáltalán nem az. Mindennek megkérik az árát a gaznak is és az áramnak is.

Ha lett volna egy jó gazkazanom/ rendszerem akkor nem vettem volna klímát.

Ami klíma fent van Fűtésre csinálták, scop 4,6 és a h tarifa 24Ft aki érti ki tudja számolni mennyire éri meg.

2019. dec. 10. 18:56
 10/13 anonim ***** válasza:

1 coll=2.54cm

A 3,5cm ettől baromi messze van.

2019. dec. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!