Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az erkely ajton Jön be a...

Az erkely ajton Jön be a hideg valószínű a zárral lehet baj, Szerintetek mit lehetne vele csinálni? Képek lent

Figyelt kérdés

Cserélni kellene az egész ajtót vajon?



[link]



[link]


2019. dec. 10. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem nagy ördöngősség de vannak különböző szigetelő csíkik. Erre nem gondoltál? A szivacstól a gumiig, válogass közöttük.
2019. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ez egy tessauer (egyesített szárnyú) nyílászáró, amely többpontos zárszerkezettel rendelkezik.


[link]

2019. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az lenne a kerdesem hogy milyen megoldasok johetnenek szóba? en csak a szobat berlem viszont a tulaj megcsinaltatja csak erdekelne hogy milyen opciok lehetsegesek amik tenyleg ernek is valamit es jo lesz / nem fog bejonni rajta a szel
2019. dec. 10. 20:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez az ajtó kb. 60 éves, ez a fő problémája. Ablakszigetelő csíkkal próbálkozhatsz, néhány ezer Ft, sokat nem fog érni.

Én olyannal is próbálkoztam, hogy leragasztottam szélesebb cellux-szal a nem használt ablakokat. Természetesen így is sugározzák a hideget, egy fokkal nem lett jobb a hőérzet.

Aztán a műanyag ablak megoldotta a problémát. Felére esett a fűtésszámla a falak hőszigetelése nélkül. Hőérzetről nem is beszélve.

Ha egy mód és lehetőség van rá, ez a megoldás...

2019. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jó tanácsot adott. Irány az OBI, Praktiker stb., vegyél szalagot, szigeteld le, tulaj megfizeti.
2019. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

igen tudom hogy nagyon régi már ez az ajtó nem is értem hogy ezt miért nem cserélték mert a szoba tök modern meg minden.

Én is úgy gondolom hogy egy teljesen új ajtó lenne a legcélszerűbb.

utolsó: De vajon ez érne is valamit ? hiszen az előtted lévő is azt írta hogy próbálkozott ilyesmivel de nem sokra ment

2019. dec. 10. 21:20
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, válaszolok én, energetikusként, építészként.

Egy modern hőszigetelt falazat hőátbocsátása 0,24 W/m2K.

Egy modern hőszigetelt nyílászáróé 0,8-1,0 körüli.

Ez a képen látható ablak olyan 5,0-8,0 között lehet, ha szigeteled tömítőszalaggal. Ennyi watt hőenergia távozik 1 m2 felületen 1 kelvin hőmérsékletkülönbség esetén. Tehát rengeteg. Viszont ha lyuk is van rajta, akkor többszöröse a hőveszteség.


Szóval ha nincs más megoldás, akkor tömítsd az ablakokat, mert a végtelenül rosszról közelítesz a nagyon rossz felé. Egy modern nyílászáró is sugározza a hideget, hiszen többszörösen rossz a falhoz képest. Tehát a te tömített nyílászáród is ontani fogja azt, csak legalább a szél nem fúj be.

2019. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

most nem ertelek kedves utolso!

neharagudj biztos hogy en vagyok nehez felfogasu!

azt irtad neked is az oldotta meg a problemat hogy teljesen uj, muanyag ajtora cserelted. Most meg olyan mintha azt irnad ,hogy az sem jo... akkor?

neharagudj a butasagert , csak tenyleg nem ertem :(

2019. dec. 10. 21:56
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az utolsó számaival. A lényege, hogy a modern ablak szigetelése is rosszabb egy modern falnál. Ami jelen kérdésedben nem sokat ér.


Maradja kérdésednél.

Egy új ablak valóban jó volna, de ezt a tulaj a nagy összeg miatt úgysem fogja vállalni, ha eddig nem vállalta be.

Marad az ablak/ajtóra ragasztható (vagy bemarható) szigetelő/tömítő csíkok egyike. Ezeket a réshez méretezve elég jól tömítenek és nem húz be a hideg (bár az üveg hideg lesz). Ennyi a lényeg.


Ezek az ajtók, ennyi év alatt már vetemednek, kopnak a zárak, és nem zárnak olyan jól. A zár nem állítható mint a maiaknál, és nem cserélhető a kora miatt.

2019. dec. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja ertem, tehat tulajdonkeppen az egesz belteri reszt cserelni kellene?

de csak ott jon be a hideg az ajtonal ahol nem zar jol. Egy teljesen uj ajto nem oldana meg?

2019. dec. 11. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!