Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csöpögő WC-tartály miatti...

Csöpögő WC-tartály miatti cserére nem sok egy kicsit 60e Ft?

Figyelt kérdés
Csöpögött nálunk a WC-tartály, ezért hívtunk egy vízvezeték szerelőt. Kicserélt egy pár tömítést, majd bejelentette, hogy 30.000 Ft lesz. Kicsit húztuk a fogunk rá, de kifizettük. A javítás után pár órával annyira csöpögött, hogy ismét felhívtuk őket, hogy jöjjenek ki újból, mert ez így nem jó. Másnap reggel ugyan kijöttek, de kitalálták, hogy az egész tartályt ki kell cserélni, és elmentek, hoztak egy újat, amit be is építettek, majd közölték, hogy 30 eFt lesz. Mondtuk, hogy akkor tehát 0-án vagyunk, mert előzőleg is ennyit fizettünk azért a javításért, amit nem sikerült megcsinálniuk. Erre közölték, hogy nem, mert ott is szakszerűen javították a hibát (?) és fizessük ki ezért is a 30e Ft-ot. Sajnos apósom volt otthon, és Ő ki is fizette az újabb 30e Ft-ot. Mit lehet ilyenkor tenni? Amúgy mennyi reáliasan egy WC-tartálynak a cseréje?

2019. dec. 10. 23:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

7: Még azt is tehet, hogy a biztosítót kihívja, ha biztosítási esemény, aki számla után fizet.

Csak ezt közben kellett volna, és ha a biztosító azt mondja, hogy ez csak 28 vagy 35, akkor mondani a szakinak, hogy annyi van, punktum.

Ők is tudják, mi zajlik a piacon!

Egy társasházunkban ezért áll a kivitelezés, mert a Ház nem hajlandó annyi fizetni, amennyit a szaki kér, csak amennyit a műszaki ellenőr mond.


Valóban ez a szakemberhelyzet, de árat akkor is előre kérünk és akkor van lehetőség elküldeni és több ajánlatot bekérni.

Vagy mondani, hogy ember, ez kicsit sok, legyen 10... 12...

Én voltam egy bioboltban, drágálltam a terméket, mondom, köszönöm, nem kérem, olcsóbban keresem, mire az eladó: nézze, 10% kedvezményt tudok adni... és megvettem. Milyen igaza volt. Ma már ehhez sincs érzéke sok kereskedőnek.

2019. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

Utolsónak: Hiába mondod a szakinak, hogy punktum, meg alkudozol...Nem vállalják el a kis melót. Meg is írta föntebb az egyik: a nagy munkákat vállalják, mert nem éri meg 4 órát flexelni, mérni, hegeszteni 50-ért, amikor egy vizesblokk kiépítése két nap alatt megvan, és olyan árat mond rá, amilyet akar. Pénzből él, mint bárki, és van dögivel jól fizető meló a jó szakinak.Igazuk is van.

A tragédia inkább az, hogy nincs utánpótlás, kevés a szakmunkás. De ahogy egy tanárnak meg kell tanulnia a kisebb munkákat, eljön az idő, amikor a szakiknak kell tanítaniuk írni-olvasni a gyerekeiket, mert nem lesz tanító, és néhány ápolói fogást is el kell lesniük, ha valamelyik rokon bekerül a kórházba, mert nem lesz kinek jattolni, ha már nem lesz ápoló.

2019. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Így nem is lesz szakmunkás, ha nem engedik, hogy gyökeresen átalakítsák az oktatási rendszert. Gyak. a legenyhébb lépéseket tette meg a kormány és abból is hatalmas botrány volt, amit a túloldalon az értelmiségi hangadók úgy értékeltek ki, hogy gyártósorra szánják gyermekeinket. Ne lássatok ebbe bele politikai állásfoglalást, mert most ez nem lényeges, nem ez a lényeges! Én ilyen szélsőséges gondolatokat utoljára akkor hallottam és bevallom hallottam szívesen és én magam is osztottam, amikor a Jobbik felütötte a fejét, de soha nem gondoltam volna, hogy ez a fajta gondolkodás ekkora teret tud majd nyerni magának, hogy egyáltalán szócsövet kaphat majd! Őszintén szólva talán az tetszett akkor ebben, hogy valami olyan, ami korábban megengedhetetlen volt! Nekem egyébként, mint szakmunkásnak, sértő ez a gondolat, hogy az, aki az én utamat választja, abból gyártósori munkás lesz. Másrészt pedig egy gyártósoron dolgozónak mennyire sértő lehet, hogy Ő lett az új mumus? OK, tudja Ő is, hogy nincs a ranglétra tetőfokán, és valszeg gyermekét sem szívesen tudná kollégái között, de ez még nem jelenti azt, hogy akkor megengedhető, hogy Ő vele ijesztgetünk, szóval, hogy na van különbség a kettő között. Mint régen a kéményseprő, aki elviszi a rossz gyerekeket? Nem? Úgy egyébiránt számos olyan ismerősöm van, aki középiskolában közepes tanuló volt, így nyilvánvalóan nem vették volna föl főiskolára de nem is állt szándékában oda menni, hisz a szülők többsége olyan egyébként, hogy a gyerekért bármit, bárhogy, de kikínlódja a tandíjt, de nem akart továbbtanulni. Elment hát "kalandornak", és kint dolgozik gyárban, ugyanakkor van számos olyan ismerős (OK, konkrétan 4), aki felsőfokú végzettséget szerezve (valami egyébként használhatatlan területen) külföldön felszolgál, takarít. Szóval ilyen alapon ha nem nyúlsz hozzá ehhez, ez is csak a "gyártósorra" küldi a gyermekeinket. Szakközépiskolai osztálytársaim zöme nem tanult tovább, jelenleg még csak köze sincs a munkakörének a szakirányhoz.

A szakmunkás iskolákról pedig a fejünkbe vésték, hogy oda akkor kerülsz, ha nem tanulsz. Szóval, hogy én is szélsőséges legyek pokolra akkor ha rossz vagy, szakmunkásba akkor ha nem tanulsz. Na most egy így felépülő "rendben" ki a f....m akar szakiskolába menni és ki akarja gyermekét abba az irányba terelni? Tényleg az, akinek nem jut más! Gyökeresen át kellene rendezni az egész oktatást, de ha örökösen mindenért sipákolnak, ha valamihez is hozzányúlsz és hisztériáznak, közben meg félted a pozíciódat, úgy nyilvánvalóan a legegyszerűbb, ha békén hagyod. Ez nem a mostani helyzetre igaz csak, ez így volt mindig! Tök mindegy ki épp hol kap szerepet a politikában, a kormány mindig fél hozzányúlni, mert fél az ellenzék toporzékolásától.

Ha rajtam múlna ez, akkor a szakközép iskolákba és gimnáziumokba minimum 4 egészes átlaggal lehetne csak bekerülni. Nem az adott iskolában szerzett átlagot néznék(!!!), hanem egy, minden tantárgyból írt "központi" tesztsor átlagát vennék, amit minden évben 6-7-8 osztályban, év végén töltenének ki a diákok. Ennél fogva az ezalatt teljesítettek sem lennének kvázi "hülyegyerekek", Ők kerülnének szakiskolákba. Ezen a teszten szerzett iskolai átlag pedig kikerülne az iskolai fali naptárra, mellé pedig azon tanárok neve, akik azt a tantárgyat oktatják! Legyen nyomás a tanárokon és tudva legyen, hogy ez az Ő érdemük, nincs hárítás, hogy a diák a hülye! Ehhez mindenki férhessen hozzá az iskola weblapján, a szülők ennek tudatában választhassák meg az iskolát, ahová a gyereket beíratják. Igen, ez akár oda vezetne, hogy az életben először előfordulna, hogy egy tanárt a teljesítménye miatt elbocsátanak, alkalmatlannak titulálnak, minő borzalom! Szakközépben, gimnáziumban 10. osztályos tanulók, év végén írnának szintén egy tesztet, ha azon nem teljesítenek legalább 4 egészes átlaggal, (szakközépben a szakirányú tantárgyak súlyozottak lennének) abban az esetben egy lehetőségként egy felzárkóztató osztályba kerülhetnének, ahol 9-10. évi ismereteit kvázi újra tanulja, vagy szakiskolába iratkozik át, de ha ezt követően sem sikerül a teszt, akkor elbocsátásra kerülnének, szakiskoláknak át kellene venniük őket, ott pedig már kizárólag a szakmai tantárgyakat tanulókhoz csatlakoznának. Ez nem tudom most hogy van, régebben ez a 11. osztály volt. Ha jó stratéga vagyok, akkor a dolgozót nem akarom elengedni, így a diploma megszerzésénél eltörölném a nyelvvizsga kötelezettségét. Külföldről érkező tanulóinknál pedig kötelezővé tenném a magyar nyelv tanulását (nem kell nyelvvizsga, mert ez egy nehéz nyelv, csak tanulja, ennyi!) nyilván nem akar itt maradni, ezt rávágja mindenki kapásból, hogy itt? ebbe a s---ba? miért maradna?, de azért bőven akad erre példa, így előforduló eset.

Szakiskolák műhelyoktatóinak emelném a fizetését, mert baromira keveset keresnek, mindenképpen több pénzt biztosítanék az oktatáshoz használt eszközökre, kötelezővé tenném, hogy évente két alkalommal a műhelyoktatóval és szaktanárral közösen tereplátogatást tegyenek a diákok az adott szakmán belül, lehetőleg mindig más területen, hisz egyes szakmák akár szerteágazóak lehetnek. Újonnan végzett szaktanároknál és műhelyoktatóknál kötelezővé tenném, hogy az általa oktatott szakirányban min. 1 éves gyakorlatot töltsön el, azaz igen pl. a villanyszerelőket oktató tanár, akár villamosmérnök amennyiben a tanári pályát választja, akkor 1 évet menjen el villanyszerelőkkel dolgozni.

A diákok szakmai gyakorlati helyét biztosító cégeket évente többször ellenőrizném (a lehető legsunyibb módon!). Bukjon ki hol sepreget csak a diák, ahelyett, hogy a szakmában dolgozna! Drasztikusan csökkenteném ill. átformálnám az államilag támogatott szakokat a felsőoktatásban, csak az lenne államilag támogatott, amire nekünk szükség van (első lépcsőben), második lépcsőben, pedig amire az Európai Uniónak szüksége van (mert legyünk már tényleg egy közösség!), ez esetben viszont 1. kötelező a nyelvvizsga (egyértelműen), 2. ez közös kasszából finanszírozott, Uniós szintű együttműködés kellene, felméri mindenki az igényeit és szabályozzuk együtt az oktatást, miből mennyi kell, ki mennyit vállal és együtt fizetjük! Nincs túltermelés! Alapvetően hibás az a hozzáállás, hogy ezt majd a természet elvégzi, hogy aki nem tud mit kezdeni a végzettségével, majd aztán olyan irányt választ, amivel majd tud, időt pazarlunk vele, másrészt pedig hígul minden szakma, mert minden egy szakma, s bármennyire is hányingere van a magyarnak attól, hogy itt mindenhez papír kell, az úgy van rendjén, mert bár lehet a nyugati szellemben kimondani azt, hogy ha tudod csinálni csináld, de ez hülyeség! Feladatát ellátja majd, csak kérdés a hogy... ugye? Tehát mondhatnánk azt, hogy bárki feltud szolgálni és bárki ki tud szolgálni a vendéglátóiparban. Ez nem igaz! A színvonalat a mélybe rántja úgy, hogy közben az étel, a sör, a bármi eléd kerül, csak, hogy hogy, és te veled, mint vendéggel hogy bánnak. Ugyanis bár a fővárosiak már talán nem is tudják milyen egy (ne menjünk tovább) kocsmába/szórakozóhelyre beülni, ahol egy vendéglátós szolgál ki, vidéken azért ezt még megtapasztalhatod. Ég és föld! Elvégzi a feladatot egy épp egyetemista is, csak mégsem mindegy! Nem mindegy, hogy a pultban álló megtanulta-e azt az alap dolgot, hogy a vendég az első, hogy nincs ismerős, és nincs beszélgetés ismerőssel miközben kiszolgálunk, miközben igényt veszünk föl, akkor a vendég az első, szemkontaktus, hogy mosollyal nyitunk és azzal zárunk, hogy nem tegeződünk mindenkivel, hogy forgalomtól függően de elhangzik az, hogy kedves egészségére, stb. stb. Ha pl. pénztáros vagy, ugye azt sem kell különösebben tanulni, egy vizsga, pedig kellene... Kellene tanulni azt, hogy ott is az a vendég az első, aki még el nem hagyta a kasszát. Nem kérünk pénzt addig, amíg el nem pakolt, megvárjuk míg elpakolja, addig nem toljuk rá a következő cuccát, elköszönünk stb. Úgyhogy véleményem szerint nem kell ezen hőzöngeni, igenis minden tevékenységhez végzettség kell! Már csak azért is, mert az önérzetedet is javítja, hogy te ezt tanultad, most abban dolgozol, te vagy valaki!

2019. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nálunk is végül 115 ezerért megcsinálták a munkát, de hibásan. 3x kellett visszahívnom őket, mert ugyanúgy fent állt a probléma. A 2. alkalommal kiabáltak velem, hogy, ha még egyszer kihívom őket, akkor kifizettetik velem a kiszállást, mert ők látják, hogy nem volt semmi gond, csak biztos én találtam ki (aha, persze)... Utána elmentek és megint vissza kellett hívnom őket, mert megint gond lett. Odahívtam az egyik ismerősöm, aki határozottan tud beszélni és elmondta nekik, hogy jelentjük őket a fogyasztóvédelemnél, ha nem csinálják meg rendesen. Tökéletesre megcsinálták.
2020. júl. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!