Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kábé mennyiért festenek le...

Kábé mennyiért festenek le egy 18 nm-es nappalit?

Figyelt kérdés

2019. dec. 15. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Kb. 50-100ezer Ft között.

Ha magadnak megcsinálod, kb. 5-6 ezer Ft.

2019. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

El ne hidd hogy magadnak olyan olcsó lesz.

Csak a diszperzit drágább attól, glettelni is biztos kell.

Meg az ecsetek, spakni, ezeket se adják ingyen.

De még ott vannak a nyilászárók is.

2019. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van! És mégis mitől olyan biztos, hogy glettelni kell? :D Lehet tisztasági festésről van szó, nem? Mert hogy erre közel 100% az esély, ha egyszer csak egy szobáról vagyon szó. Ott mit és minek glettelsz? Hidd el, hogy az emberek elsöprő többsége úgy van vele, hogy jó ez úgy, ahogy van, csak fessük át, mert már ildomos lenne... Biztos vannak nyílászárók is, nem egy pánikszobáról van szó, de mégis mi van velük? Mi van, ha műanyagok, mi van ha szimplán nem kell festeni? :D No és nem muszáj 6-7 ezer forintos festéket venni, 2000-ért is kapsz már festéket, előző festésre az is teljesen jó, még nem festett falra már kevésbé! Pl. Tesco-s Weiss fehér falfesték abszolút elégséges, jól takar, szép fehéret ad. Kiadósság 130m2-t szoktak ált. ráhazudni a 15L-esre, nyilván ezt fenntartással kell kezelni, de 18m2 (nem nanométer kedves kérdező!!!) ha 2.5m-es belmagassággal számolok (mert hogy egyébként kérdező, a falakat fogod lefesteni, nem? Tehát az alapterület az arra jó csak, hogy tudjuk mekkora a mennyezet, a falfelülethez emellett még kell az, hogy mekkora a belmagasság) akkor kb. 60m2 falfelületről volna szó, ebben benne van a mennyezet is nyilván, ennek a duplája 120m2 (mivel két réteget akkor is fel kéne nyalni, ha korábban volt már festve) így hááát szűkösen de kijöhetsz 1 vödör festékből. Ha egy kicsivel is magasabb a belmagasság annál, mint amivel én hasraütésszerűen számoltam, akkor viszont 2 vödör festéket szükséges venned! Ehhez kell még egy teddy henger 1000-1500 forint, valóban nem árt még egy ecset, esetlegesen a sarkokat kihúzni, párszáz forint. Akár kijöhet 5-6 ezerből, de az is lehet, hogy nem. No de hogy a második válaszoló cáfolja azt teljes magabiztossággal, amit az első ír, annak nincs sok értelme, ilyen kevés információ alapján. Szerintem akármelyikőtöknek igaza lehet!
2019. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én régen magam festettem baráti segítséggel, de már kinőttem belőle. Főleg a pakolás része nem megy. Kicsit nagyobb fűrészporos tapétás szoba plusz kis előszoba 70 ezer volt tavalyelőtt. Összepakoltak, délelőtt egy réteg, délután a másik, visszapakoltak és kitakarítottak maguk után. Reggel héttől este 9-ig két ember. Nem akartak visszajönni, inkább egyben lehúzták a másfél műszakot.


Ha festéket visszakaparni, alapozni, glettelni is kell, inkább bízd szakemberre. Simán legurítani jó alapra tisztasági festést, az mehet házilag is.

2019. dec. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nem régen fejeztem be a teljes kifestését egy kétszintes családi háznak, így van némi rálátásom a dologra.

A Bauhausban vásárolt igen sűrű és nem csepegő (kb. 4000 Ft/vödör) fehér festékhez egyáltalán nem kell kipakolni a szobát, mindössze egy kb. 400 Ft-os nylonnal le lehet takarni a bútorokat. Ez a festék már elsőre takar, de azért kétszer illik áthengerezni, és valóban nem csepeg még plafonhengerezésnél sem.

Ez bőven elég egy 18 m2-es szobára, főleg, ha leszámítjuk az ajtókat és az ablakokat is a festendő területből.

Festőhengerből is megteszi a legolcsóbb 600 Ft-os is, és utána úgyis kidobjuk.

Tehát ahogyan írtam, kb. 5.0000 Ft-ból kijön az egész, ha magunk csináljuk.

(Amúgy a keresőszavak között ott van, hogy vidék és csóróság.)


A 2-es csak egy unatkozó gyerek, vagy háziasszony lehetett.

A 3-as korrekt válaszát viszont köszönöm.

2019. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már lefestettük, de nem lett szép.
2019. dec. 18. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!