Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kadtolto csaptelepet akartam...

Kadtolto csaptelepet akartam cserélni, de konkrétan 3-4mm távolabb van egymástól a kettő kiállás mint a csap engedné, hát mit csináljak?

Figyelt kérdés
De tényleg? Kezdjem el a kiallaat össze b ütni vagy a csapot szejelebb?
2019. dec. 23. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyen excenter nincs? Azzal lehet állítani pár mm-eket.

2019. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mindentudó99 ***** válasza:
48%
Isten ments. Szétbarmolsz mindent. A falból kiálló rész állítható elvileg.
2019. dec. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Pontosabban a falból a linkek kellene kiállnia, azzal állítható a távolság.
2019. dec. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na először is első körben életem első lakás felújítása 26evesen és kicsit naivan álltam hozzá, és idegesen.

Van benne Z időm, csak jól bele rohadva, befujom wd40el és próbálok rajta nyerni pár mm-t (amit az első válaszoló linkelt)


De köszönöm a választ, nem utogetem meg semmi, szépen amint hat a csavar lazító lazitok kicsit

2019. dec. 23. 10:08
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

Lehet, hogy én félreértem a kérdést, akkor bocsánat!

A két kiállás közül az egyikre rá tudod tenni a csaptelep egyik ágát, a másikra meg alkalmazd azt, amit az 1-es linkelt. Különböző méretekben kapni.

2019. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Ahhoz hogy vízszintesen álljon, mind a két kiállást mozdítani kell.

De!

Ha a berothadt (kócos) idomot megmozdítod akkor tuti biztos, hogy engedni fog.

Tehát az a megoldás, hogy kiszeded, újra tömíted és betekered immár a jó állásba.

2019. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen kócos, és elég régi. Az új telephez adtak z idomot, cseréljem le akkor, ha úgyis lazítani ill kiszedni kell a tömítés miatt?
2019. dec. 23. 10:42
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Mindegy. Lényeg, hogy a menet jó legyen. Remélhetőleg nem festették be még a kócot, mert azt is szokták; azokat még szétszedni is nehéz.
2019. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha lazítasz rajta úgyis csöpögni fog valószínűleg, célszerű újra tömíteni, ahhoz meg úgyis ki kell tekerni az egészet , akkor látod, mennyire rozsdás, de valószínűleg ólom csöveid vannak, azok sokkal rozsdásabbak lesznek, nézz bele, ha kitekerted, világíts bele, és szörnyülködjb egyet :) Tömítő anyagod (teflon szalag) van?
2019. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
De ha mozditasz rajta pár mm, felrakod a csapot (3/4 edes résznél ne húzd meg túl erősen, mert megtéped a hozzá kapott tömítést), és nem szivárog, akkor nem feltétlenül cserélném ki a z idomot, ha állapotilag jónak találom... Csak azért írtam, hogy ha már van új akkor érdemes.
2019. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!