Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megoldható valahogyan?

Megoldható valahogyan?

Figyelt kérdés

Vettunk egy hazat amit egy regi feg c18-as kazan melegit.

Kerdes az lenne, hogy milyen modernebb keszulekre lehet lecserelni anelkul, hogy ne kelljen senki zsebet indokolatlanul teletomni?

Tervezes, engedelyeztetes stb.

Tudom-tudom biztonsag meg minden, viszont erdemtelen munkat nem fizetnek, hogy valaki megrajzolja az amugyis kesz gazvezetekez es kijon valaki lenyomasprobalni az amugysem ereszto vezetekrendszert szazezrekert.

Kemeny belelt es meg ugye azt is kicsereltetni szazezrekert.

Ki lehet ezeket kerulni ugy, hogy modernebb keszulek legyen?

Koszonom a segitseget es a normalis valaszokat!



2019. dec. 28. 15:04
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Kondenzaciós kazánt ugye? Ha ugyan oda teszed gázterv nem kell. Nyomáspróba amúgy se kell szerintem. A többit nem tudod megspórolni. Kazán meg kémény kb 400 ból kijön. Aztán ha vatag csövek nagy öntvény radiátoraid vannak dobhatod azt is ki. Stb.
2019. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó stabil a szigetelésetek (ha van ..) ? Akkor ne csereld ki . C18 alap gép fillerek a javítása igenytelen évente beindításkor át kell tisztítatni , 4 evenkent savazni . Több százezrek millió ha lecsereled es súlyos pénz ha bedöglik . Na meg nem mind3nhol sem mindig van hozzá cucc meg szaki . .Megtakarítása elenyésző ....
2019. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a 2. válaszolóval.

Nálam is FÉG van vagy 30 éve és fillérekből lehet karban tartani.


Bármit veszel és hivatalosan szerelteted be, annak milliós költsége lesz és éves kötelező szervize kiszállásonként 30-50 ezer Ft-ért.

+ amiket majd -sok tízezerért- ki akarnak cserélni a kazánodon.


A szomszédom is kiröhögte, hogy énnálam egy "ócska FÉG" kazán van, míg nála egy szupermodern kondenzációs....

...10 év alatt már a második, és röpködtek a milliók.

(Kifelé az ablakon.)


Na de hajrá!

2019. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Kondenzációs csak akkor éri meg: ha lakótérben van a készülék és szén-monoxid veszélyes lehet, ha megfelelő a ház szigetelése, ha modern fűtési rendszerre kötnéd rá.

Egyébként teljesen megfelel egy FÉG gázkészülék is.

Nekem is egy C24 van lassan 30 éve. Lent a pincében, tökéletesen működik, a termo elemeket 5 évente lecserélem benne 5 ezer forintból.

Addig amíg rendesen működik, indokolatlan a cseréje.

Annyival nem fog többet adni hatásfokban egy kondenzációs, hogy megérje csupán csak a hatásfoka miatt lecserélni a régebbi FÉG kazánt.

Majd ha tönkremegy, akkor lehet gondolkozni a cserén és a rendszer korszerűsítésén.

2019. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2019. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a hozzaszolasokat!

Ugy nincs gondom a Fég-gel, valoban fillerekbol lehet szerelni.

Pont most ment tonkre a termoelem ami 1550 forintba kerult.

A melegvizet szerettem volna megoldani, hogy ne kelljen bojlerral bajlodni es egy ujabb kazannal egyutt a kettot biztositani.

Bojlert inkabb athelyezem, a kazant meg atnezem es kicserelem a rakoncatlan alkatreszeket.

2019. dec. 28. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!