Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi kőház felújítása? Alap...

Régi kőház felújítása? Alap megerősítése, tetőtér beépítése új tetővel? Én magam megcsinálhatnám ezeket a munkákat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy statikus kell meg ilyesmi, de arra gondoltam hogy az alapot megerősíteném, mert néhány helyen kezd elvállni a vakolat az alapkövektől, és hogy a födémet is felújítanám, lebetonoznám a padlást és a tetőszerkezetet is megcsinálnánk, és már ha ez kész van akkor hívnám ki a statikust és kezdeném el a tetőtér beépítését.


A betonozást alap erősítést én magam szeretném, egyedül a tetőszerkezet összeállításához kérném szakember (ács) segítségét.



2019. dec. 30. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából az nem teljesen tiszta, hogy miért nem a legelején hívod ki a statikust?
2019. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minek a statikus? Ha annyira rossz állapotú a ház, neki se állj! Te is látod, ha vizes, salétromos az alja, vagy nagyon repednek a falak.
2019. dec. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" lebetonoznám a padlást "


Honnan tudod, hogy elbírja?

2019. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Megcsinálhatod magad, de egy statikust minek hívsz ki akkor, amikor már a tetőt elbontottad, a födémet újraépítetted? Megkérdezed, na mit gondolsz, jó ez így, megáll? Majd azt mondja, hogy nem... akkor mi van? Akkor hagyod a francba vagy elbontod a födémet vagy mi? Az a kérdés elsősorban, hogy egy új födémet elbírna-e, mert egy tetőt elbír, az nyilvánvaló, hisz most is rajta van, ha nem repednek halálba a falak, láthatólag nem süllyed, csúszik semerre egyik fal sem, akkor elbírja! Egy statikus ezt megmondaná neked, hogy ezek a falak alkalmasak-e rá. És azt is, hogy mi az, amit elbírna. Helyszíni betonfödémet biztos nem bírna el, de kerámiafödémet elbírna-e, ha nem, akkor egy könnyűszerkezetes födémet elbírna-e. Értsd ekkor fa gerendákból készül a födém, amire alul felkerül a gipszkarton szerkezet, majd a gipszkarton, felül meg üveggyapot szigetelés (ezt is belehet építeni!). Ehhez viszont statikus már az elején kell és kell lássa az alapot is! Hogy a vakolat levált a lábazatnál az nem jelent semmit, max. azt, hogy alulról vizesedik, azaz nincs szigetelés, de egy északi falnál szélsőséges esetben ilyen megtörténhet még akkor is, ha van szigetelés...
2019. dec. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!