Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan oldjam meg a födém...

Hogyan oldjam meg a födém szigetelést?

Figyelt kérdés

Önálló családiházban lakunk, ez az első telünk.

A tetőtér beépített és nagyon gyorsan hül, míg nyáron forróság van fent.

A szigetelés: szarufák között perlitbeton van (szarufák a szobákban látszanak), később a szarufára 10cm kőzetgyapot került (ugyanekkor 5cm hungarocell a homlokzatra is). A ház 60 éves, az ablakok kb 30 évesek és kisméretű téglából épült a ház.

Szakértői vélemények:

1. A perlit betont szedjük ki, helyette belülről tegyünk kőzetgyapotot, fóliát és végül gipszkartont.

2. Szedjük le a cserepet, tegyünk PIR szigetelést és vissza a cserepet.

3. Szedjük le a cserepet, tegyünk +20cm kőzetgyapot szigetelést és vissza a cserepet.

Egy dologban gondolnak közöset: aljzat szigetelés is fog kelleni és a homlokzatra is kell még szigetelés az 5cm fölé.

Én nem tudom melyiknek van igaza.



2020. jan. 7. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a rétegrendet, és látni kellene a házat. Szerintem a perlitbetont mindenképp le kellene szedni, az csak a helyet foglalja. Valószínűleg a régi ásványgyapot is túl van a fénykorán, akkor már az is bontandó. Kérdés, hogy van-e fólia a cserép alatt, mert ha nincs, kell tenni és akkor bontandó a cserép+lécezés is. Szóval ez az ügy messzire vezet, ha jól akarjátok megcsinálni...

Amúgy ásványgyapotból 20 cm vastagság kell, a PIR hab jobb szigetelő, abból elég kevesebb. Láttam olyat is, hogy feltették az ásványgyapotot és a léc találkozásokat kifújták habbal. Így az ásványgyapot nem mozdul el. A homlokzatra kell legalább 10 cm. Ha olyanok a körülmények, hogy a homlokzat szigetelés a terepszint alá legalább 50 cm-rel levihető, az aljzatszigetelés kb. elhagyható.

2020. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, van fólia a cserép alatt.

A leghúzósabb ajánlat a PIR szigeteléses, annak munkadíja horror, szinte egy új tető is kiférne belőle.

A rétegrend most kívülről befelé haladva:

Cserép

Cserépléc

Fólia

10 cm kőzetgyapot

Szarufa

Szarufa között perlitbeton

Gipszkarton

Tapéta

2020. jan. 8. 09:11
 3/7 A kérdező kommentje:

A homlokzat szigetelés a terepszint alá legalább 50 cm-rel levihető, mert félszuterénes pince van a ház fele alatt és a ház minden oldala szabad, nincs beültetve.


Lenne még egy kérdésem: kutyaólak vannak a tetőn. Azokat hogyan lehet szigetelni? Ezt elfelejtettem megkérdezni az ácsoktól.

2020. jan. 8. 09:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ellenlécet véletlenül hagytad ki vagy tényleg nincs?


Amúgy ez lenne a jó:


Cserép (felső sorokban szellőzők, eresznél légrés), tetőléc, ellenléc, páraáteresztő fólia, szarufa, közte kőzetgyapot (lehetőleg multirock, vagy valami nem tekercses), lécváz merőlegesen a szarufákra, közötte újabb kőzetgyapot 5-10 cm, párazáró fólia, gk. burkolat.


A cserépfedés átszellőztetése eléggé fontos a nyári melegben. Nem mindegy hogy a fedésed lakótér felőli oldala 30 vagy 60 fokos.


Átlag tetőkhöz felesleges a PIR, perlit beton amúgy nem rossz dolog, de jelen esetben többet érne a multirock.


Homlokzaton kevés az 5 cm hungi, de ha már fent van, akkor a semminél több.

10 cm lenne a minimum. 16-ig érdemes elmenni régebbi házaknál.

2020. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutyaól helyett egy normális 3 rétegű tetőablak 100x többet ér. Fényben és szigetelésben egyaránt.
2020. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
@5-nél a jó tipp, megoldás!
2020. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó szakembert is tudtok ajánlani, aki normál áron dolgozik?
2020. jan. 10. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!