Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csaptelep cseréje?

Csaptelep cseréje?

Figyelt kérdés
A konyhában szeretném kicserélni a fali csaptelepet, mert már régi, csöpög, alig lehet elzárni-megnyitni. Viszont egy olyan problémába ütköztem, hogy csak a vízórát tudom elzárni, mert a mosogatónál nincs semmi vízzáró, közvetlenül megy a cső a bojlerbe. Ha leszerelném akkor a bojlerből kifolyna az összes víz? Vagy hogyan működik ez?
2020. jan. 10. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha leszereled a csapot, akkor pont ugyanugy van nyitva a rendszer mint amikor kinyitod a csapot. Ergo ha a vízóránál elzárod, és csap megnyitásával kiengeded a túlnyomást, te is láthatod, hogy kifolyik e az egész bojler (nem fog, de a saját megnyugtatasodra le tudod tesztelni)
2020. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez szuper, köszönöm! Cseréltem már csapot, viszont azok nem ilyenek voltak, hogy közvetlen nem lehet elzárni. Azt hittem ez úgy fog működni mint például egy vízzel teli hordó, aminek az alján van egy slag eldugaszolva. Tehát ha kihúzom a dugót ( vagyis leszerelem a csapot ), akkor a gravitáció kihúzza az összes vizet.
2020. jan. 10. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

A bojlerből a víz csak nyomással tud jelen esetben kifolyni .A bojlerből csak a meleg víz jön,a hideget nem onnét kapod .

Zárd el az óránál ,és akkor semmibe sem bonyolódsz bele .

Ha sikerült jöhetsz hozzám is ,nálam is csak az óránál lehet .

2020. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült, sőt még a zuhanyzónál is lecseréltem. Viszont a konyhából sprintelnem kellet vissza a vízórához, mert elsőre nem sikerült normálisan ráhúzni. Beterítette az egész konyhabútort.. :D De most már jó!
2020. jan. 11. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!