Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 4 emeletes társasházban...

4 emeletes társasházban lakunk, a földszinten. Tönkrement a kombikazánunk, nem lehet javítani. Az ablak felett ki lehet-e vezetni a kéményt, vagy csak a tető fele?

Figyelt kérdés
A neten nem találok semmi új jogszabályt.

2020. jan. 15. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Társasházban nem lehet oldalra kivezetni.
2020. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Csak akkor engedik meg másik irányba ha a tető fölé nem lehetséges.
2020. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy lehet.
2020. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, milyen kazán. Nálam zárt rendszerű, turbós volt, annál az ablak mellett, a falon volt kivezetve. De ha nem javítható, dobhatod a kukába, mert tudtommal ilyen típust már nem lehet beszerelni, csak kondenzációs kazánt.
2020. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eddig hova volt vezetve? És mi a neve a kazánnak?
2020. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1999-ben lett beszerelve,Vaillant kombi.1 régi gyűjtőkéménybe húzták be az egyéni kéményeket.
2020. jan. 15. 20:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem,mert mi van,ha egyszerűen veszel egy másik kombikazánt,és berakod a helyére.

Tudom,boltban már nem árulnak,de ezt most láttam...


[link]


[link]


[link]


Az első kettő turbós(az lehet,hogy nem jó neked)a harmadik síma kéményes kombi.

2020. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hátha valamelyikben pont van olyan ami jó a ti kazánotokba:

[link]

[link]

[link]

2020. jan. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

társasházak esetében igényelni lehet az engedélyt ugyanolyan típusú vagy azzal egyenértékű gázkazán cseréjére. Ha itthon nem is lehet beszerezni szlovákiában van még bőven.

Keress egy értelmes gázszerelőt ő tudni fogja milyen papírok kellenek a művelethez és meg is csinálja neked.

2020. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy használt kazánnal végeznék "tűzoltást". Illetve keresnézmásik szerelőt. Mert egy 1999-ben gyártott kazánhoz még lennie kell alkatrésznek. És ha alkatrész van, akkor javítható is.


A baj elhárítása után pedig a közösképviselő bevonásával elkezdenék megoldás keresni a termofor kémény problémára.

2020. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!