Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Parapetes konvektorral fűteni?...

Parapetes konvektorral fűteni? Jobb lehet, minta kályha?

Figyelt kérdés

4 éve költöztünk egy 85 nm-es családi házba. Jelenleg kályhákkal fűtünk, ilyen hidegben mind a 3-ba be van gyújtva. (konyha, nappali, hálószoba ). Viszont ezekben a helységekben van ősrégi parapetes Fég konvektor is. Sosem használtam, a ház is 5 évig lakatlanul állt, tehát majdnem 10 éve nem voltak üzembe helyezve. Arra gondoltunk, hogy mivel a rendszer úgyis ki van építve, szereltetünk fel korszerű konvektorokat. Ennek darabja 100.000 Ft körül van, munkadíjjal meg egyéb költségekkel együtt remélhetőleg ki lehetne hozni kb fél millióból. Központi fűtésre nincs 2 millám, rengeteg mindent kell még csinálnom.


[link]


2020. jan. 26. 19:51
1 2
 1/16 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Egyáltalán azt lenne jó tudni megéri e cserélni. Fogyasztanak e az újak kevesebbet vagy elég ezeket átnezni felújítani. Fára mennyi megy el?
2020. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Konvektor hatásfoka a leg rosszabb.

Viszont 3 kályhát takarítani etetni este mire bemelegszik minden már lefekszel mire kelsz addigra meg kihül.

Szóval kényelmi és komfort szempontjából én a konvektort választanám

2020. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Esetleg még megnézhetnéd ezt a megoldást is hátha látsz benne lehetőséget.


[link]

2020. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kb 12 köb fa fogy ez majdnem 300.000 Ft. Ráadásul méterben veszem. Ezt még fel kell fűrészelni kuglira, össze kell hasogatni, be kell hordani, naponta 2 kályhába ( ilyen hidegbe 3-ba ), gyújtóst vágni, 2 óránként pakolni stb... Ráadásul reggel 15 fokba kelek, ha délelőttös vagyok akkor meg 13 fok van mire hazaérek. Már baromira unom a tűzzel játszadozást.
2020. jan. 26. 20:17
 5/16 mindentudó99 ***** válasza:
84%
Én szeretek fával fűteni. Szeretem jól merakni a kazánt és élvezni a meleget. De már lem9ndok róla. Én erdőről vettem puhafát így még megéri de már nincs kedvem fatfűrészelni behordani hasítani. Nem ér már annyit az egész . Ha 100 ezret spórolok akkor se.
2020. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

3!

A mika nem való családi házba,ráadásul nem 85 m2-re.

2020. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Először nézessétek meg szakemberrel, szerintem minden gond nélkül beüzemeli. Ha már egyet, vagy kettőt beüzemel, sokat nyertek fűtésben. Másrészt szoktak lenni pályázatok konvektor cserére az "Otthon melege" programban. Ha meg tudjátok várni, akkor jó támogatással cserélhettek.
2020. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#5

Pont ezekért amiket írtál, eldöntöttük, hogy idén fűtünk utoljára fával.

Ráadásul mi akácot vettünk, ami nem is a legolcsóbb fajta, pluszban kellett fizetni a fűrészelést, aprítást, berakást, mert én nem vagyok rá alkalmas fizikailag. Totál anyagi csőd, plusz örökös kosz a behordott fától, vagy a hamuzástól. Tehát vége!

Konvektorok vannak és kiszámoltam, hogy kevesebbe fog kerülni azokkal fűteni, mint fával.

A konvektorok megvannak, hibátlanok, alig használtak, más fűtés kialakítására nincs keret, illetve a megvalósítás ára 10 év alatt nem térülne meg, addig meg lehet nem is élünk.

A kandallókályhát megtartjuk, ha -20 lenne rásegítünk a gázra, vagy karácsonykor dob a hangulaton a lobogó tűz.

De ennyi tüzelőanyag év közben össze is jön egy kertes háznál.

2020. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, ha vasból van, akkor sokkal jobb a régi. Nekem régivel szinte egész télen alaplángon elég, csak mínuszokban kell feljebb tekerni, az éves fűtési költség 40 000 Ft körül van kis lakásban.

Különben a fiatalabb, 30-40 éves konvektor is jó, én inkább csak festetném, ha csúnya.

2020. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2020. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!