Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Parapetes konvektorral fűteni?...

Parapetes konvektorral fűteni? Jobb lehet, minta kályha?

Figyelt kérdés

4 éve költöztünk egy 85 nm-es családi házba. Jelenleg kályhákkal fűtünk, ilyen hidegben mind a 3-ba be van gyújtva. (konyha, nappali, hálószoba ). Viszont ezekben a helységekben van ősrégi parapetes Fég konvektor is. Sosem használtam, a ház is 5 évig lakatlanul állt, tehát majdnem 10 éve nem voltak üzembe helyezve. Arra gondoltunk, hogy mivel a rendszer úgyis ki van építve, szereltetünk fel korszerű konvektorokat. Ennek darabja 100.000 Ft körül van, munkadíjjal meg egyéb költségekkel együtt remélhetőleg ki lehetne hozni kb fél millióból. Központi fűtésre nincs 2 millám, rengeteg mindent kell még csinálnom.


[link]


2020. jan. 26. 19:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Amíg lehet mentsd a régi konvektorokat, mert jók!

Én pl. vettem a Vaterán olyan 20 éves nagy teljesítményű konvektort 10 ezerért, ami még soha nem volt használva, mert egy parasztház "tisztaszobájában" állt, amit nem fűtöttek.

Hibátlanul működik, szóval nem kell elkapkodni és 100ezreket fizetni egy újabbért.

2020. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szegeden van vadiúj F8-s 55-ért(jófogás)
2020. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ismerem kösz. Az a baj az ilyen videókkal hogy m8ndíg kifogastalan minőségű keményfákkal mutatják be. Na vágnék neki egy guriga tekeredett nyárfát aztán ütögethetné. Másodikra beleszorulna és vége a mutaványnak. Mert sajnos a keményfát megvenni meg már kész ráfizetés lenne. Olcsó puhavával lehet jobban kijönni a gáznál. Hasítógéppel csinàltam én is . De már meguntam. 13 erdei köb kell. Két napig fűrészelni kell. Aztán 5-6 nap8g hasítani. Bepakolni tető alá. Minimum 10 nap meló 2-3 embernek. Eddig megoldottuk a családdal de már nem igen bírja ezt senki. Ha meg segítséget hozok napszámba kész csőd.
2020. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"Bepakolni tető alá. Minimum 10 nap meló 2-3 embernek"

Ez komoly???? Hány köbméter ez?? Egy télre???

És mennyi a forgalmi értéke akkora teleknek, amin a fát tárolod??:))

2020. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

20-30 éves komvektorok is jók. Hívj szerelőt. Átnézi,kitisztítja, kicseréli az öreg tömítéseket és használhatod is.

Most kevesebb a munkájuk.

2020. jan. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább tisztítasd ki és használd őket. Amit most kapsz 100 körül az semmivel sem takarékosabb/korszerűbb mint ami nálad fel van szerelve.

Költsdinkább másra azt a fél milliót.

Ha már túl vagy a hőszigetelésen felteheted a kérdést: érdemes-e korszerűbb, takarésabb, kisebb teljesítményű konvektorokra cserélni?

2020. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!