Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi műszaki cikkről hogyan...

Régi műszaki cikkről hogyan tudom a koszt, a ragasztó nyomokat óvatosan, karcmentesen eltávolítani?

Figyelt kérdés

Egy régi (1995) laptop, gumis szerű műanyag felülettel. Régi cellux maradványok (??), egyéb ráragadt szennyeződés. Meg szeretném menteni az utókornak, régi fényében. Mert amúgy még 100% működik szegény, mintha el se röppent volna 25 esztendő...

Köszi előre is.


2020. jan. 29. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Brigéciol
2020. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mosogatószeres, meleg vizes rongy, a makacsabb piszkokhoz féktisztító spay-val nedvesített rongygyal próbálkozz.
2020. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Féktisztító!

Nagyapám 26 éves tv~távirányítóját is így szoktam évente 1~2x megtakarítani szétszedve,kívül~belül.

2020. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A féktisztítót ismerem jó cucc lehozza a ragasztót. Csak félek, hogy foltot hagy. megpróbálom egy kevésbé látható felületen.

Köszi,

2020. jan. 29. 21:22
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nem mertem a féktisztítót megpróbálni mert azt mondták, hogy nem tesz jót a lány műanyag felületnek.

De végül meglett a megoldás, szóval ha valaki gumírozott vagy lány műanyag felületről akar ragasztónyomot leszedni: Protegum. Neten kapható gumiápoló és tisztítószer. Úgy hozza le a ragasztónyomokat mintha port törölne az ember.. :)

Pacsi mindenkinek.

2020. febr. 1. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:

A protegum ezelőtt 10~15 évvel a nyomdaipar "mindent visz" vegyszere volt,nem kicsit irritálta a szemet,nyálkahártyát,készítette ki a kezet,jócskán mérgező volt! Mára használható vegyszerré szelídült.

Nyomdász vagyok,azért tudom.

3-s voltam...

2020. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!