Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ez reális ár, és valóban használ?

Ez reális ár, és valóban használ?

Figyelt kérdés

Téglafal esetén, ha az ember körbe szeretné utólag szigeteltetni a házát, ami kb. 50 méter, akkor az kb. 5-600 ezer forint? Ez reális ár, és tényleg használ?


Ha csak foltokban ázott salétromos a fal a lábazat környékén, de nem vészesen régi (kb. 30 éves...) házról van szó, akkor inkább csőtörés lehet a gond?


[link]


2020. jan. 30. 08:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha víz elleni szigetelésről beszélsz,akkor a válasz igen, meg lehet jól csinálni.

Az ára a fal vastagságától is függ, kb 6000-10000 Ft/fm

2020. jan. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad melyik technológiára szól ez az árajánlat.

A rozsdamentes acél sajtolás nálam egy 100 éves 90 négyzetméteres téglaháznál, a legolcsóbb is bőven millió felett lett volna.

Így maradt az injektálós technológia, amit végül én csináltam meg.

Nem egy nagy valami, a leírásban minden benne van hogyan kell alkalmazni.

A teljes házra 400 ezer volt az injektáló anyag, plusz a kinyomó meg a fúrószárak még 15-20 ezer.


Nálam 95%-ban bevált.

2 helyen kellett felújítás után újra megfúrni a falat kb. 60-80cm szélességben, mert elkezdett vizesedni.

Mondjuk itt iszonyat talajvíz van, nyáron a vízóra akna félig van vízzel.

Viszont most 3. éve hogy körbe injektáltam a házat, és az utólagos javítások után eddig sehol nem jelentkezett vizesedés.

A leírás szerinti alkamázassal egy 600 ml-es tubus kb 120cm-re elég.

Én valamivel sűrűbben fúrtam a lyukakat (a durva talajvíz terhelés miatt) szóval nálam 10.000/méter körül volt az anyagár.

2020. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mindentudó99 ***** válasza:
30 évesnek nem szabadna vizesedni. Nincs összevakolva az alap a falazattal?
2020. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!