Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A padlást szigeteljem tovább,...

A padlást szigeteljem tovább, vagy a falakat?

Figyelt kérdés

Van egy kőházam, beton födémmel, jó hideg, nem tudom kifűteni a cserépkályhával.


A padlásra tettem már 10cm kőzetgyapotot.


A kérdésem az hogy mivel tudom a legjobban javítani a hőérzetet bent a házban, tegyek még 10 centit a padlásra, vagy az már olyan sokat nem javítana rajta, és inkább szigeteljem le a falakat?


Egyébként egy parasztházról lenne szó, és csak a hosszanti északi (hátsó) falat szigetelném, az a hidegebb, nincs is rajta ugye ablak, egyszerűbb, meg nem is lenne pénzem körbe megcsinálni.


Nyilván a padlást egyszerűbb és olcsóbb lenne tovább szigetelni, a külső hőszigetelést meg csak én tudnám, nincs pénzem sajnos szakemberre...



2020. febr. 12. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A födémet hiába szigeteled felülről, mert beton födém oldalról behúzza a hideget.

Ezt elég hülyén sikerült kifejtenem, tehát a beton koszorúnál jön be a hideg nagy része és a födémen keresztül megy tovább a hideg.

Ezért is szokták a koszorút már alapból úgy készíteni, hogy szigetelve van.


Tehát kívülről kellene szigetelned.

Szerintem gond nélkül letudnád szigetelni a hátsó falat nem túl bonyolult és youtubeon sok ilyen videót találsz, hogy hogyan kell.

2020. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Föfémre mehet még 10 cm nyugodtan.
2020. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az leírtakra tekintettel én is a hátsó fallal folytatnám.
2020. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Juliusz48 ***** válasza:
A falakra, ha gyorsan akarsz elérni eredményt, érdemes 5mm-es hullámkartont ragasztani enyvvel, javasolnám a plafonon is legalább fél métert takarni ugyanígy, ha nem megy az egész. Belső felület egy kis enyves gipszel szépen lehet glettelni és utána festeni, vizes diszperziós festékkel, vékonyan inkább több rétegben, hogy ne ázzon el a hullámpapír ragasztója, Ez azt is megmutatja hol van erősebb hőhíd, mert elkezd nedvesedni ahol mögötte lecsapódik a pára. Ebből látható lesz merre érdemes a külső szigetelést kezdeni. Később ha kívülről kész vagy, a belsőt el is lehet távolítani, habár ha hibátlan sokat szigetel. Ha hungarocellt használsz azt kívülről be kell fedni mert a nap sugárzása megbontja és lassan elfogy. Ma már lehet kapni kemény külső felülettel ásványgyapotot is, vagyis nem kell külön burkolni.
2020. júl. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!