Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy a legjobb kifesteni a...

Hogy a legjobb kifesteni a lakást? Először fehérre lefesteni a falakat vagy alapozni?

Figyelt kérdés

Poli-Farbe Platinum festékkel lenne kifestve a lakás.


Jelenlegi falak, színesre vannak festve.



1. glettelek, ezt nem igazán kell, csak pár helyen.

2. lecsiszolom az összes falat

3. mélyalapozóval lekenem az egész falat


Eztán mi jöjjön?

Le kell festeni fehérre a falat?

Aztán rá a színes?


Hogy szokták csinálni? Inkább alapozás aztán 2 réteg színes vagy alapozás egy réteg fehér és egy réteg színes?


Légyszi valaki írja le, mi lenne a munkálatok helyes sorrendje, kivitelezése.


Köszi!



2019. febr. 6. 22:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
a szines festek erosseget nezd meg ha valam eros szin akkor eleg 2 retegben a szinest ha viszont avlami vilagos szin pl puder rozsaszin akkor elotte feher es ra az egyy vagy 2 reteg szines
2019. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

1. Lépés

A laza rétegeket távolítsd el, pl egy spakli segítségével.


2. Lépés

Ahol lekapartad, mélyalapozd le egy ecset segítségével.


3. Lépés

Felületkiegyenlítővel pótold a lekapart javítanivalót. (glettelés)


4. Lépés

100-as, 120-as csiszolóvászonnal csiszold meg (de csak) a glettelt részeket


5. Lépés

Fogd a festéket, felezd el. Az egyik felét kb 30%-osan higítsd meg vízzel, majd ezzel az anyaggal fesd telibe a falat. Ne ijedj meg, ha picit híg, ez mélyalapozás helyett tökéletes, első rétegnek kiváló!


6. Lépés

Ami megmaradt festék (higitott) öntsd össze a sűrű maradék festékkel, aztán ismételd meg a falfestét.


...és máris kész a szobafesés


Fehérrel eléfesteni csak akkor javasolt, ha nagyon erős (sötöt) a régi szín és esetleg nem vinné el az új szín 2 rétegben.

2019. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én annak a pártján vagyok, hogy glettelés után alapozás, majd fehérre kenni és arra a színes. Kisebb az esélye így a foltosodásnak, mintha a sima glettelt falra alapozol és úgy megy rá a színes. Ha gebasz van és foltosodik akkor azt már a fehéren is látni fogod (de nem fog).
2019. febr. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, és én duluxot használtam színesnek 1 rétegben a fehérre. Sima ügy volt.
2019. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Platinum festéknél fölösleges fehérrel elékenni. Az első réteget meghúzza glett, de a második tökéletesen takar.


Dulux festéket senkinek nem ajánlom! Hogy miért?- Majd a következő festésnél megkapod a választ. (nem bántásból írom)

2019. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak a gletteknél kell csiszolni vagy az egész falat?
2019. febr. 7. 08:36
 7/13 anonim ***** válasza:
csak a glettelt részeken, vagy akkor telibe ha mész alapú festék van rajta jelenleg. Utána mély alapozó minden hova, majd festés
2019. febr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik kérdező, nem értetted meg ahogy leírtam. Nagyon sajnálom, ennél részletesebben nem tudom leírni. Nyugodtan hallgass másra, valami biztos lesz belőle.
2019. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
KI VAGY TE? MIT AKARSZ?
2019. febr. 7. 12:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem "ordítozol"? - Mert ha igen, nem értelek... leírtam hogyan csináld és utána butaságot kérdezel! Most meg az érdekel ki vagyok. Valami nagyon nincs rendbe nálad. Valószínűleg gyenge az idegrendszered!


Jobbulást!

2019. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!