Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 100 m2 ház teljes villanyvezet...

100 m2 ház teljes villanyvezeték cseréje kb mennyibe fáj?

Figyelt kérdés
Anyag ktg plusz munkadíj, Budapesten?

2020. febr. 12. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedet nem lehet megválaszolni. Nem tudni, hogy a 100nm-en hány méter vezeték van, hány konektor, doboz, lámpa és egyéb kiállás van. Így 500 ezer és 5 millió közé saccolom a költségeket.
2020. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 qkker1 ***** válasza:
63%
500 E- 1 millió, attól függ, hogy mit szeretnél.
2020. febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

80m2-es házamat, ami 3 szobás, erkélyes, teraszos(tehát utóbbi kettőbe is kellett világítás és konnektor) tavaly 250ezer munkadíjért csinálta villanyszerelő mester, számla nélkül, + anyag. Az anyag ára a vezetékeken kívül, függ az igényeidtől.

Új leállások nem kellettek, de kellett új biztosítéktábla és FI relé.

2020. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Csak hozzávetőleges összegeket szerettem volna, nem konkrét árajánlatot. :)
2020. febr. 12. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha már korban vagy műszaki paraméterekben megérett a cserére, akkor alighanem másban is. Arra gondolok, hogy rendkívül igénytelen villanyszereléseket lehet látni. Ha például említett 80 m2-es házban olyan volt, hogy jobbra egy cső, balra egy cső, akkor az kici, ócó, és magtárba való. Én ilyen 80-100 m2-es épületbe elraktam 2-300 méter csövet, majd egy kilométer vezetékkel. Nagyfogyasztóknak külön áramkörök, tűzhely, mosogatógép, mosógép, klíma (az nem nagy, csak oda meg a biztonság kell). 30-50 évenként csak megérné kibírni a port, meg a zajt.
2020. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" Ha például említett 80 m2-es házban olyan volt, hogy jobbra egy cső, balra egy cső, akkor az kici, ócó, és magtárba való."


Hát nem ilyen volt! Ha ilyen lett volna, akkor változtattunk volna, mert nem vagyunk igénytelen emberek és aki anno a házat építette, az sem volt az.

Dacára annak, hogy a házban gázzal főzünk és gázzal fűtünk, mint alternatíva be volt/van vezetékezve a vastag kábel villanytűzhelyhez, hőtárolós kályhákhoz és villanybojlerhez is.

Nem egy kádárkockáról beszélünk, 1970-ben a környék legszebb háza volt, abban az időben külön "luxusként" kétszintes, teraszos, erkélyes.

Egy kőműves mester háza volt, aki a lányának csinálta nászajándékba és mindenre odafigyelt, semmit nem sajnált.

Az egyéb szakipari munkákra is voltak barátai, így nem spóroltak a konnektorokkal vagy a kapcsolókkal.

Most körülnéztem és csak ebben a szobában ahol ülök 6 konnektor van. Vannak helységek, meg a kintiek is, amik 2 helyről gyújthatók, olthatók.

A 80 m2-es szuterént is átvezetékeztettük, de annak az árát nem írtam, mert nem az volt kérdés.

Hogy anyagra mit költöttünk, arra már nem emlékszem, mert hol ezt, hol azt vettük meg, a vezetékeket is vagy háromszorra.

2020. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

6-os vagyok

Ja és nem hiszem, hogy 3 napi munkáért nettó 250ezer olyan kevés pénz lenne, hogy kételkedni kellene benne.

Gyakorlatilag az 20 napos munkahónapot alapul véve, nettó 1.700.000Ft. jövedelem.

2020. febr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Számla nélkül talán 400-500, számlával pedig a 600-800 tűnne reálisnak. De attól is függ, hogy milyen minőségű a fal és a vakolat, kellenek-e új leállások, stb.
2020. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a további válaszokat is!
2020. febr. 13. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Hujjuj!

Bocsánatért esedezem, ha a fogalmazásomban levő "ha" az a magyar értelmező szótár szerint minősítést jelentene újabban.

További vérnyomásemeléstől óvakodva azért tán megkérdezhetem, hogy hogyan vezetődött le az, hogy én az újravezetékezés áráról beszéltem? :D

2020. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!