Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hova tudom leadni az azbesztes...

Hova tudom leadni az azbesztes bontott tetőmet? Fizetni kell érte az nem gond.

Figyelt kérdés
Elvittem a szeméttelepre ott kiröhögtek, hogy mit akarok ott azzal, persze hiába kérdeztem nem mondták hogy hova tudom leadni. Hulladékudvarba sem engedték lerakni. Felhívtam 3 hulladékkezelő céget, ők nem szerződnek ilyen kis mennyiségre. Felhívtam konténereseket, de mondták hogy azbesztes építőanyagot nem dobhatok a konténerbe. Hulladékégetőben pedig horrorárak vannak, olcsóbb lenne venni egy zártkertet és odavinni, majd ott lenne az idők végezetéig.
2020. márc. 5. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Veszélyes hulladék, az biztos.Még nem próbálkoztam ilyesmivel, de a munkánkból adódóan van szerződésünk veszélyes hulladék ártalmatlanításásra. Ez nem hiszem, hogy konkretizálja, hogy miféle veszélyes hulladékokat vihetek, és milyent nem.Egy pécsi telefonszámot tudok adni, ott biztos tudnak segíteni, hogy hogyan kell nekiindulni a kérdésnek.Pécsi környezetvédelmi Kft. 0672/511300
2020. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Területileg merre keresel hulladéklerakót?

Mivel veszélyes hulladék, ezért csak veszélyes hulladék lerakóban lehet elhelyezni, ezeket a lenti link térképén be van jelölve. [link]

De vannak még hulladék udvarok ahol kis menyiségben átveszik és onnan szállítják majd tovább a linken szereplő lerakókba.

2020. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy rendelsz egy 4 köbméteres konténert, és elviteted.

Ennyire egyszerű.

Majd a konténeres cég megoldja, és ugyan úgy kiszámlázza neked a költségeket ha csak 1 köbméter hulladékot raksz bele.

Több száz tetőfelújításnál (amit én láttam) így oldották meg a pala elszállítását.

Szóval nem értem, hogy te kiket hívtál fel akik nem szállítják el...

Nem mellesleg rengeteg simán csak elásatják a kert végében, mert nem akarnak száz ezreket fizetni a szállításért.

Ugyanis a sittlerakóban sem csinálnak mást a palával, mint ásnak egy gödröt, belebässzák a palát és betemetik.

Az azbeszt nem egy mérgező anyag, természetes ásvány. Csak a belélegzett részecskéi fúródnak bele a tüdőbe hosszú idő alatt, ami elrákosodást okozhat.


"olcsóbb lenne venni egy zártkertet és odavinni, majd ott lenne az idők végezetéig."


Igen, minden bizonnyal ez a "legolcsóbb" megoldás...

2020. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a vicc az egészben, hogy az ilyen palát csak engedéllyel rendelkező szakcég bonthat. Keress egy ilyen céget, azok megoldják az elszállítást.
2020. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megpróbálom azokat amiket írtatok
2020. márc. 5. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!