Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kedves Vízszerelők! Mi lehet...

Kedves Vízszerelők! Mi lehet a gond és a megoldás? Kérem valaki segítsen!

Figyelt kérdés

Mosdókagyló alatti sarokszelepeket cseréltünk (panel lakás fürdőszoba), teflontömítővel (ezt javasolták a régi kender+tömítőpaszta megoldás helyett) szóval végig tekertük vele a menetet, majd helyükre csavartuk a sarokszelepeket. Valamennyire sikerült, nem csöpög ugyan, de nem is zár 100%-ra. Mondjuk óránként van icipici vízcsepp. Újra kitekertük, újra végig tekertük a teflontömítő szalagot,ahogy kell (leírás szerint). De a helyzet változatlan!


Nem tudunk most több ezerért szerelőt hívni, Budapesten akiket eddig kérdeztünk min. 8 ezer "csak a tömítéscsere". Bocsánat de kicsit sokallom 10perces munkáért és most nincs is ennyi feleslegünk, elég volt megvenni az új alkatrészeket..:((



2019. szept. 14. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

Na én is így raktam össze egy budi szelepet, eredmény:

csepp-csepp-csepp-csepp......

Így, ahogy olvasod.

Tojtam rá, ennek kb 2 hete, most már egyáltalán nem csöpög. :D

Vízkő bácsi mindent megold.

2019. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért én nem szeretném a vízkőre bízni...remélem egy hozzáértő is válaszol.:)
2019. szept. 14. 12:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy vasfűrészlapot ,és a sarokszelep menetes részét érdesítsd fel vele, ezután tekerd rá szorosan a teflonszalagot és így tekerd be. Egyébként az sem kizárt, hogy amibe betekered a sarokszelepet az az idom repedt meg.

( a kender még mindég jó a vízszereléshez, sőt sok vizes nem is használ teflon szalagot, csak kendert vagy loctite szalagot.

2019. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is használj kendert. Lehet, hogy elavult, de a vízhez az a legjobb.
2019. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Amibe tekerem biztosan nem repedt meg.

Egyértelműen a tömítéssel van a gond.


Kenderről mindenki lebeszélt, hogy azt csak szaki tudja szakszerűen feltekerni+valamilyen GUMIÁM pasztával kell kombinálni.

Ezért vettük hát a 3x annyiba kerülő teflon tömítőt....:(

2019. szept. 14. 15:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Flexi csöveket kellett bekötnöm, vízelosztáshoz. Megcsináltam teflonnal az egészet. Elkezdett könnyezni, szétszedtem, újra összeraktam, megint könnyezik. Ekkor már én is könnyeztem, és elmentem szaniterboltba kócért meg pasztáért. Kócból kiválasztottam a legkevésbé szecskásat, és irány haza.

Mégcsak nem is fűrészlapoztam a menetet. Fogtam egy kevés kócot,kihúzkodtam belőle a szecskákat, hogy szép egyenletes szálú legyen. Az elejét bekentem pasztával,fel a menet elejére és feszesen tekertem a menetre az óra járásának megfelelő irányban. Még csak el se kell takarnia a menetet. Kifogástalanul működik az első perctől.

2019. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Valószínűleg megrepesztetted a falikorongot.

Rézből van, ezért ha túl sok teflont tekersz a menetre, akkor szétfeszíti.

2019. szept. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem még nem volt bajom a teflonnal; mindig csak az elejére rakok. de tény, hogy a kóc a legjobb vízre. A kócnak is csak annyi a titka, hogy a menetet fűrészlappal megkarcintod jó erősen, így a kócot ott fogja, nem csúszik ki. És persze dagad a víztől és jobban zár csak.
2019. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ugy sejtem a szalagot vetted mert olcsó. Ora mutató forgasával megegyezően tekerd fel ha jobb kezes vagy, úgy hogy mikozben tekered összepödröd a szalagot és csak egyszerre egy menetbe kerered bele. Nem kell spórolni vele. Mikor meghúzod a falba vég véletlenül se lazítsd vissza. Igy biztosan jó lesz. Legközelebb loctite teflon zsinort vegyél
2019. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem a szalagot vettem, ez 2000ft volt, teflon tömítő.

Pont, hogy nem az olcsóság volt a lényeg, a sarokszelepből se a 800Ft-ost vettem, hanem a 2500Ft-ost.

2019. szept. 14. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!