Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban hogyan fessük...

Panel lakásban hogyan fessük most ezt le? Bővebben kifejtem lent

Figyelt kérdés
Leszedtük a tapétát, alatta csupasz emantalé lyukacsos fal van. Család szerint glettelni kéne a falat... Beszéltünk egy szoba festovel hátra estünk olyan drága lenne... Valami olcsó ideiglenes megoldás létezik? Vagy van olyan festék ami betömi ezeket a pici lyukakat? Közelről látni igazán legnagyobb maximum fél centi ha lehet..

2020. márc. 10. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Ezt sajnos glettelni kéne festés előtt. Másik megoldás, hogy fűrészporos tapétát raktok rá és azt festitek le.
2020. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gipszkarton?

Ez csak ötlet, mert nem tudom mi az az "emantelé" és nem tudom, hogy a panelben ez hogy rögzítődik.

2020. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem tudom az árakat, de ahogy írták gipszkarton lehet a megoldás, panelba is fel lehet tenni, kérdés h az anyagár olcsóbbra jön-e ki mint az árajánat amit a glettelésre kaptatok.
2020. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem vegyetek egy zsák glettet és próbáljátok meg ti leglettelni. Nm egy ördögtől való dolog. Meg lehet csinálni. Viszont a csupasz panelt előtte lehet, hogy valami alapozóval be kéne kenni, hogy a glett jobban tapadjon. Aztán csiszolás, javítás és mehet rá a szín.
2020. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Azért egy egész lakást leglettelni és csiszolni házilag nem kis munka.. Ahhoz képest a festés már gyerekjáték.
2020. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy berendezett, bútorozott lakásban a glettelés-csiszolás iszonyat kosszal jár, hiába takarófóliázol, mindenhová beszáll a por. Ezért is egyszerűbb a fűrészporos tapéta.
2020. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Glettelés elött egy jó erös csiszolás mivel tapétázva volt a tapétaragasztót el kell távolítani,kűlönben megszívod!De nagyon!Ha nem értesz hozzá akkor hivj szakit jobban jársz!Ha szépet akarsz.
2020. márc. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak az egyik szobát kéne glettelni, ott is csak a kettő falat ami szembe van egymással. Az egyik oldalról szedtük le a tapétát a másik oldalon fent hagytuk a régit mint kiderült festhető a tapéta csak felső rétegét kell le kaparni ilyen szivacsos réteget... Végül úgy döntöttünk hogy a lyukacsos falra fotó tapétát rakunk a fal elé kanapé kerülne a másik falra amin a festhető tapéta van lefessük. Szerintetek ez így jó ötlet ?
2020. márc. 11. 08:39
 9/12 anonim ***** válasza:

nem véletlen van/volt szinte az összes panelban fűrészporos tapéta. Gondolom olyan 6-700k-s árajánlatot kaphattál rá.


Tapéta rá, lefesteni, azt kész. Gondolom nem designer lakásnak szánjátok, hanem élni.

2020. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Feltettük a fotó tapétát könnyen leszedtük ketten kb 1 óra alatt a másik tapéta felső rétegét ki is festettük. Köszönöm a válaszokat.


Amúgy nem kaptam ilyen magas ár ajánlatot nyakon is vágtam volna aki ilyet mond :D

2020. ápr. 3. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!