Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

Lehet-e annak kedvezőtlen következménye (s ha igen - mi), ha ha a szükségesnél nagyobb radiátort teszünk egy helyiségbe (gázkazán fűtéshez, lapradiátor)?

Túlzás lenne-e egy 20 m2 es szobába 60 x 180 cm es radiátort tenni? (55éves tipikus kockaház- utcafronton 2 szoba...hőszigeteletlen..északkeleti fekvésű..2 m széles ablak?

pláne 60 x 200 cm-est (mert akkorának van hely az ablak alatti bemélyedésben.

márc. 26. 13:07  Privát üzenet  

A válaszok

Egyáltalán nem nagy oda! Sőt!

Nekem is szinte ugyan ezek a paraméterek vannak itthon...

A két szoba,az egyik 4,5x5 a másik 4,5x5,5...mindkettőben 600x2000-s,2soros(Dunatherm) lapradiátor van,(Baxi,nem kondis kazán)

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 26. 13:35 Privát üzenet
Inkább nagyobb legyen,mint kisebb.Egy thermo szeleppel lehet szabályozni a fűtést.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont márc. 26. 14:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, én is így logikáztam

# 3/7Időpont márc. 26. 16:52 Privát üzenet
Nemhogy túlzás, hanem inkább kevés. Én abból a méretből is dupla sorost tennék.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont márc. 27. 07:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm köszi!! Én (is) eleve is dupla soros lemezradiátorban gondolkodtam, pl olyanban, aminek így kezdődik a neve, hogy:

22K 600x2000

# 5/7Időpont márc. 27. 10:25 Privát üzenet
Az úgy már elég lesz.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont márc. 27. 11:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

# 7/7Időpont márc. 27. 13:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan működik a fűtőpatron? Lehet tenni törölközőszárítóba és lapradiátorba is?
A lapradiátor végén lévő lévő egyik hollanderben lévő vastag csavart szoktam megnyitni, hogy légtelenítsek, de most a csavar a hollander együtt indult meg. Nem tudom, hogy az...
Radiátor cserén gondolkodunk régi nehéz acél/vasról lapradiátorra. Mennyit adnak a méhben radiátorért? Valamint van 10 ezerért lapradiátor, meg 50-ért egy méretben, mi különbség?
Lapradiátorra lehet felszerelni ISTA mérőt?
60cm×180cm-es lapradiátor kitudja füteni a 14m2-es szobát?
Milyen gyártmány az installation lapradiátor?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!