Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes redőnyt venni új...

Érdemes redőnyt venni új ablakokhoz, vagy elég a sötétítő függöny is?

Figyelt kérdés

Utálom ha sötét a lakás, igaz, most nyugati tájolású lakásban élek, és csak délután 4-5től van számomra megfelelő világosság.


A lakás ahova költözök déli fekvésű.



2020. ápr. 13. 17:03
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Érdemes. A nyári hőség ellen is jó. Védi az ablakokat. Ha éjszaka is dolgozik valaki nappal tökéletes sötétséget biztosít alváshoz
2020. ápr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van redőnyöm is és függönyöm is, csak az utóbbit használom sötétísre. Nyáron viszont leengedem a redőnyt, sokat fog a hőn.
2020. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem árt ha van.
2020. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Összehasonlíthatatlan a sötétítés mértéke a függöny és a redőny között. Ha te igényled a sötétséget az alváshoz, akkor egyértelműen kell. A hőhatásokat előttem leírták.
2020. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hála istennek még soha nem dolgoztam éjszakai munkarendben, hogy nappal kelljen aludnom. Bár inkább jobb felkészülni rá.


Csak nem tudom, mennyivel dobná meg az ablakok árát. Ha ilyen pár tízezres tétel az még ok-

2020. ápr. 14. 08:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül az éjszakai műszakra gondoltam. Nyáron is teljesen más 8-9-ig aludni tök sötétben, mint félhomályban.


Ajánlatot kérni meg senki nem fog helyetted

2020. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
Gondolom ha két èv múlva egy masik céggel csináltatnád jóval többre jönne ki m8nt most egyben megcsinàltatni
2020. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

eladásnál szerintetek szempont, hogy redőnyös a lakás?


ha eladom 2-3 év múlva.

2020. ápr. 14. 09:28
 9/10 kombika ***** válasza:
Igen, a redőny is, és minden "extra" növeli a ház értékét és eladhatóságát.
2021. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak mint tapasztalatot írom le: nekem csak a bajom volt vele. Ezek már nem olyanok, mint a régi redőnyök, hogy 40 evig működnek. Az egy-ket éves garancia is sokat mondó, utána mindig valami elromlik rajta.

Persze sok előnye lenne, mintahogy előttem írták, ha minőségi redőnyökről lenne szó.

Szerintem egy black out sötétítőfuggonnyel jobban jar az ember, az is szigetel és max annyit kell javítani rajta, ha lejön a csiptetorol, amit házilag is meg lehet csinálni. Míg, ha a redőny romlik el, akkor használhatatlan/úgy marad és szerelőt kell hívni.

2023. nov. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!