Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik Hajdu bojlert érdemes...

Melyik Hajdu bojlert érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a lassan 45 éves, 120 literes Hajdú bojleremet, mivel ennek tartálya már a végét járja. Viszont maradnék a típusnál, mert ehhez bárhol kapok alkatrészt, meg könnyen is tisztítható.

Sajnos azt nézem, hogy ha az utolsó "Smiley"-t kiveszem, (nem kell a digitális vezérlés felára)akkor is van még három amik közt nem tudom, hogy mi a különbség.

Köszi előre is a segítséget!



2020. ápr. 15. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Sima "Z"-t vegyél. A többi kikönnyített hulladék.
2020. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sima "Z" amelyiknek az elején van még a hőfokszabályzója (ilyen van mostis) már nem kapható, csak ezek vannak:

[link]

(Bocsi, lemaradt az előbb a link)

2020. ápr. 15. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor átfogalmazom...

Z(erp)-t vegyél.

Ne aquasticot, ne smartot, és ne smileyt.

2020. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 16. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a Z típust javaslom Az Aquastic meg smart meg smyle meg egyéb modernebb konstrukciók egyenlőek az ipari hulladékokkal. Egy bojlernek az a dolga hogy melegvízet csináljon és tárolja ennyi. Erre a Z is tökéletes amihez kaphatóak alkatrészek és árban sem vészesek.

Az Aquastic is egyszerű, de könnyített anyagból vannak és hosszútávon baromira nem tartósak. A régi jó öreg Haju bojlerek a téglalap lámpás változatok a legjobbak. Nem véletlen bírta neked is több mint 40 évig. A nagyszülői házban közel 50 éves hajdu is van aminek hőfokszabályzója sincs. Az amit túl élt az már minőség. Igaz hogy esztétikailag már nincs a legjobb állapotban de még mindig jó a tartálya. Nekem 2 éve egy akkor 30 éves hajdu bojlerem adta meg magát. A tartálya a az alaplap pereménél annyira ki volt rohadva hogy onnan szíivárgott a víz ott lyukadt ki. Persze meglehetett volna azt még oldani karosszéria lakatosként elgondolkodtam azon hogy kivágok egy félkört és kipótolom, odahegesztem és kész. Persze nem csináltam meg, annyira őrült nem vagyok. Inkább vettem egy másikat ami Aquastic akkor nem tudtam hogy az egy fos. Jó működni működik, könnyen szerelhető, semmi bonyolult nincs benne. Csak félő hogy hamar kidobhatom a tartályát.

2020. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen, nekem is a peremnél ette meg már a rozsda, illetve már egy kicsit feljebb is belül már lejött a zománc, és szintén csöpög néha. Burkolat is volt az idők folyamán festve. Sajna hiába hegesztené ki az ember, ha a zománcozást, nem lehet javítani.
2020. máj. 17. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!