Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kell tapétázni?

Hogyan kell tapétázni?

Figyelt kérdés

Ragasztót megvettük, ecset is van, tapéta is, tiszta fal amire menni fog majd... Rengeteg módot láttunk neten pl:

Ragasztót a falra kenték majd rá a tapéta kezével ki simogatta alóla a levegőt meg habkártyához hasonló cuccal és ennyi... Aztán kb 10 éves videóban láttunk olyat hogy falat és tapétát is ragasztották majd még félbe is hajtották a tapétát aztán szét húzták és kefével ragták fel több helyen is olvastam ezt a módszert de szőr fel áll a hátamon félek hogy kiszakadna... Aztán volt olyan is hogy csak a tapétát kenték és felrakták... Szóval most már teljesen össze zavaradtunk melyik a helyes:)

Nekünk nem habos, hanem sima nyomott kinaiban vett tapéta van ami mintás csak az egyik falra fog menni.


Szerintetek ha csak a falat festenénk le leesne? Ez tűnik a leggyszerűbbnek. Festőt nem hívunk magunk akarjuk csinálni:D



2020. ápr. 20. 17:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*rakták fel sorry telóról vagyok
2020. ápr. 20. 17:28
 2/11 anonim ***** válasza:

- Méretre vágod a tapétát.

- Lekened a ragasztóval.

- Hagyod picit pihenni.

- Felteszed a falra a tetejét, kefével kifelé elsimítod, miközben húzod lefelé a többi részét.

- a következőt hozzáigazítod.


Hajrá.

2020. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
* Kifelejtettem, hogy bekenés után összehajtod, hogy beszívja a ragasztót és megpuhuljon a tapéta.
2020. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól írták előttem, csak annyit tennék hozzá, hogy ha mintás, akkor aminták illesztésére is figyelni kell, tehát nem lehet csak úgy random vagdosni, emiatt valószínűleg több tapéta is fog fogyni. Felül körben pedig kell húzni egy csikot, hogy meddig szeretnétek tapétázni.
2020. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha papír tapétád van, akkor a tapétát kened, puhuljon. Ha vlies tapétát vettél, akkor a falat kell kenni. Utóbbit sokkal egyszerűbben és tisztában fel lehet rakni a falra.

Mintás tapétánál a csomagoláson rajta van, hogy hány cm a minta illesztése, ezt figyelembe kell venni.

2020. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Semmi nem volt a csomagoláson...

Illesztés egy rémálom volt de meg is csináltuk csak a falat kentük kézzel ki simitottuk kb 2 órája szárad szélét le teszteltem hogy fel jön-e meg se mozdul halistennek. Nagyon stabil lett ha mindkét oldalát kentük volna meg olyan kefével simitottuk volna tuti kiszakad egyik csíkot úgy csináltuk ahogy irtátok meg ahogy én is neztem...dobhattuk is a kukába úgy szét ázott konkrétan szét foszlott... szerencsére több tapétát vettünk pont az ilyen balesetek végett :) ezt másnak is tanácsolom :D

2020. ápr. 20. 22:37
 7/11 anonim ***** válasza:
A jó minőségűt tapéta nem foszlik szét.
2020. ápr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak jelzem, ha csak a falra kentétek és a tapétára nem vagy alig jutott ragasztó mert a fal beszívta, akkor ha kiszárad leeshetnek a tapéták.
2020. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére ez a veszély nem áll fenn, megszáradt a ragasztó a falon, a tapeta továbbra is fent van 🥰 próbáltam szélénél fel szedni iszonyat erős. Nem jön fel
2020. ápr. 21. 15:44
 10/11 A kérdező kommentje:
#7 ez bamboo nevű tapéta végül rá jöttünk neten keresgeltunk ugyan ilyet nem tudom hogy jó vagy rossz nekünk minta miatt tetszett
2020. ápr. 21. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!