Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Erkély korlátja a hőtágulás...

Erkély korlátja a hőtágulás miatt pattog, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
10 méter hosszú fém korlát, ha rásüt a nap, nagyokat pattog és recseg. Kivel nézessem meg, ki foglalkozik ilyesmivel? Mit lehetne vele csinálni?

2020. ápr. 29. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, de nálunk a tetőteri ablak kerete pattog reggel, rossz arra ébredni.
2020. ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én biztos nem csinálnék vele semmit, mert nem zavarna, de nem vagyunk egyformák.


Hirtelen a következő jutott eszembe: adott távolságokban, mondjuk 1,5 - 2 méterenként elvágatnám, pontosabban kivágatnék belőle mondjuk 1 cm-es darabokat. Tehát nem egyben lenne 10 méter hosszú fém, hanem 5-7 db rövidebb, egymás mellett olyan kicsi hézagokkal, hogy kapaszkodásnál ne jelentsen problémát. Így a külön-külön levő darabok bátran tágulhatnak, összemehetnek, nem fognak egymáshoz érni, így az anyagban feszültség sem keletkezik, ami pattogással járna.

Ha nem vagy ezermester típus, akkor lakatost érdemes hívni hozzá.

2020. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet csak úgy megvágni és úgy hagyni, mert ha az egyik köztes darabnak nekidől valaki,simán lehajlik a pitsába és az illető kiesik.


Én annyit tennék hogy fognám középen kivágnák egy darabot kb 1-1,5 cm-t összehúzatnám valamivel és összehegeszteném, kis szerencsével segítene rajta, nálunk bevált.

2020. ápr. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 2. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!